Problem z wykrywaniem sieci bezprzewodowej


(Dominikanawrocka91) #1

Witam, uzyskałam tu pomoc z poprzednim problemem, więc może i z tym się uda:)

Mianowicie posiadam laptopa fujitsu siemens amilo a1655g. Jest to stary sprzęt, ale dla rodziców wystarczający, więc chciałabym, żeby mogli korzystać na nim z neta. Jednak nie wykrywa on żadnych sieci bezprzewodowych mimo, że jest ona dobrze skonfigurowana. Problem ewidentnie leży po str laptopa. Macie może pomysły jak włączyć tą opcję?


(system) #2

Po uruchomieniu naciśnij klawisze Fn + F12, lub naciśnij pierwszy z prawej przycisk z szeregu tzw. Easy Launch. Powinien się zapalić dodatkowy LED na obudowie z przodu.

Żeby nie trzeba było robić tego za każdym startem komputera, trzeba wejść do BIOSu (F2) i w zakładce Advanced wejść na pozycję Internal Devices Configurations > Enter > pozycja WLAN Radio Frequency at Boot > ustawić na Enabled , potwierdzić zmiany F10 i zrestartować komputer. Niestety, nie jestem pewny, czy w Twojej wersji laptopa jest taka opcja, ale warto sprawdzić.

Oczywiście, przed tym wszystkim dobrze jest się upewnić w Menadżerze Urządzeń, że laptop na sterowniki zainstalowane do karty sieciowej, bezprzewodowej, prawdopodobnie Broadcom 802. Jeśli jest na liście, nawet wyłączona, to OK. Gdyby był pytajnik lub wykrzyknik, trzeba pobrać i zainstalować sterowniki do odpowiedniej karty sieciowej WLAN. Oczywiście, dla Windowsa XP! Innych nie ma!: http://support.ts.fujitsu.com/Download/ShowFiles.asp

PS. Laptop nie jest jeszcze taki zły. Po wstawieniu pamięci 2 GB działa jak brzytwa. To były dobre konstrukcje!


(roobal) #3

Jaki system jest zainstalowany na tym laptopie?