Problem z wykrywaniem wi-fi

Mój problem pojawia się już od kilku dobrych dni.
Otóż od jakiegoś czasu mój laptop w czasie użytkowania nagle przerywa połączenie z internetem. Myślałem, że jest coś nie tak z routerem (chociaż na komórce miałem wifi) to zresetowałem router. To nie pomogło. Po chwili zauważyłem, że mój laptop nie wygrywa żadnych sieci (nawet tych od sąsiadów). Zaskoczony właczyłem w swojej komórce punkt dostępu na zasadzie wifif, którego też nie widział.

Po „zdiagnozowaniu” przez windowsa pojawił się komunikat:
„Podłącz kabel Ethernat do tego komputera”
Nie za bardzo wiedziałem z czym to się je, więc spróbowałem najstarszy sposób na świecie, czyli wyłączyłem i włączyłem laptopa.
Zadziałało.
Więc jak gdyby nigdy nic korzystałem normalnie. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Ale tym razem mój sposób nie pomógł.
Poszperałem trochę w internecie i przeczytałem, żeby zaktualizować sterowniki sieciowe. I chociaż system pokazywał, że są najnowsze to u producenta znalazłem aktualniejsze.
I nagle zobaczyłem, że laptop znowu połaćzył się z internetem sam od siebie. I wtedy zainstalowałem nowe sterowniki.
Następnego dnia miałem interent przez połowę dnia, a przez drugą połowę znowu ta sama sytuacja. Włączyłem i wyłaczyłem sterownik, zresetowałem komputer. Nic.
Podłączyłem ten kabel Ethernet → internet jest; podłączyłem komórkę na kablu z której srobiłem hotspot → internet jest.
Włączyłem menedżer urządzeń. Nie pokazuje, aby karta była zepsuta.
Nie mam już za bardzo pomysłu co zrobić dalej, zwłaszcza, że jestem laikiem…

Moja Karta sieciowa:Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802. 11n PCI-E NIC
system: Windows 10
laptop: Lenovo ideapad 100-15IBD
Model Name: 80QQ

I teraz np. piszę do Was z laptopa, który nagle po całym dniu znalazł sieć i widzi wifi.
Dzięki za wszelką pomoc

Teraz znowu nie widzi wifi, ale pojawil się inny komunikat:
"Występują problemy związane ze sterownikiem lub sprzętem karty siecowej"
Wchodzę w menedżer urządzeń, a tam w karcie sieciowej przy tej karcie co podalem wyżej widze wykrzyknik w żółtym trójkącie. Gdy wchodzę we właściwości w stanie urządzenia jest napisane:
“Nie można uruchomić tego urządzenia (Kod 10)”

Zmień opcje zasilania. Prawdopodobnie karta wchodzi w stan oszczędzania energii.

Wchodząc w opcje zasilania w ustawienia zaawansowane w ustawieniach karty sieci bezprzedowej w module oszczędzania energii mam: “zasilanie bateryjne: maksymalna wydajność” a "podłączony: maksymalna wydajnosc"
O to chodzilo?

Internetu znowu nie ma :frowning:

Dodam jeszcze, ze odonstalowalem sterownik i zainstalowal sie na nowo co pomoglo tylko na 30 minut…

Jeszcze we właściwościach urządzenia (menadżer urządzeń) jest opcja dotycząca zasilania. Równie dobrze może to być wina windowsa. 10 jest znana ze swoich humorów. Ja z tym systemem nie miałem nigdy większej styczności wiec chyba nie wiele więcej mogę pomóc. Niestety.

A mnie to wygląda na sprzętowe uszkodzenie karty WIFI? masz gwarancję daj do naprawy.

Chyba tylko to mi zostało. Tylko zastanawiam się dlaczego raz działa a raz nie

Jakiś brak styku, zimny lut,inne?

System masz zaktualizowany z WU do najnowszego ? i masz wszystkie poprawki?

CPU masz Intela?

Intel core i5

Miałem zaktualizowanego, ale wróciłem do punktu zapisu z 5 czerwca, bo myślałem, że akrualizacja mogła coś namieszać

To zrób ponownie na 100 % aktualizacje systemu.

I wgrasz te sterowniki i restart - jak to nie pomoże - serwis.

Po tej operacji wkleisz screen z całego menadżera z rozwiniętą gałęzią karty sieciowe.

Zrobilem tak jak radziles i nawet wczoraj zadziałał. Rano włączyłem i znowu to samo. A jak teraz wchodzę w menedżer to tej karty sieciowej nawet mi nie pokazuje…
Czyli co? Serwis?

Zrób jeszcze to:

  • pobierz na dysk najnowszy sterownik do tej karty wifi
  • zaktualizuj ręcznie system na 100 % z WU

Teraz wchodzisz do programy i funkcje, odinstaluj oprogramowanie karty wifi, czyszczenie systemu Ccleanerem., restart. Wgraj najnowszy ster do karty wifi,restart. TEST

Dalej problem:
Sprawdź na innej sieci wifi.

Dalej problem:
Serwis.

Tylo problem pojawia sie w tym, że teraz w menedżerze urządzeń bie pokazuje mi tej karty sirciowej, wiec nie wiem jak mam ja odinstalować

Nie ma znaczenia - masz odinstalować jej sterownik i oprogramowanie z poziomu Programy i Funkcje.

1 polubienie

Masz zmienione ustawienie kanału z auto na jakiś 1-11 (2.4 GHz)?

Nie wiem gdzie to mogejest sprawdzic

Wszystko Ci napisałem.

Pewnie mu chodziło gdzie zmienić kanał ale to raczej nie to (niemożliwe by reszta sieci nagle nadawała na 12 i 13 kanale + karta co nie obsługiwała by tych kanałów (standard amerykański?)).[quote]
Nie ma znaczenia - masz odinstalować jej sterownik i oprogramowanie z poziomu Programy i Funkcje.
[/quote]

www.thewindowsclub.com/how-to-remove-old-unused-device-drivers-in-windows-7-8-10 (minus po angielsku)

Zastosowałem się do Waszych rad i odpukać na razie działa. Zobaczymy co dalej :wink:

No i niestety po całym dniu pracy znowu to samo. Pozostaje chyba tylko serwis.