Problem z wylaczajacym komputerem

Mam problem z moim komputerem. Otóż podczas grania w jakies takie bardziej ciekawe gry (np: gothic 1 i 2) po 5 - 10 minutach komputer przestaje chodzic i monitor przechodzi w stan czuwania (robi sie żółte światełko). Raczej wtedy nic nie da sie zrobic więc resetuje kompa. Podczas włączania zawsze wyskakuja 3 chyba windowsy. Jakiego kolwiek bym nie wybrał to to samo sie wlączy. Podejrzewam ze to grafika 3d chociaż czasami i w 2d sie wylacza. Mój komputer chodził na moim całym sprzęcie przez 4 lata oprócz grafiki. Mam grafikę Ati radeon A9250. Średnia temperatura to 55*. Prosze pomóżcie bo nigdzie nie moge znalezc pomocy. :frowning: Z góry thx

Najlepiej napisz cały sprzęt wraz z zasilaczem. :slight_smile:

spotkałem się z takim problemem dwukrotnie. komputer, jak działał, to działał, jak mu odwaliło, kaplica. po kilku minutach od włączenia siadał i nic nie pomagało. no to też reset. nie było to spowodowane grą, bo nie miało znaczenia zazwyczaj co bylo uruchomione. w obu przypadkach okazało się, że zasilacz należy wymienić. tzn, nie do końca w obu. przy drugiej z okazji do wymiany nadawała się już cala płyta, bo podobno uszkodził ją źle działający zasilacz…

może to to…:slight_smile:

Zatara ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Niewiem czy dobrze pisze.

Procesor unknow, 1200 Mhz (12 x 100)

Nazwa płyty głównej MSI KT6-V (MS-7021 v2,0)

Nazwa monitora Monitor Plug and Play [NoDB]

Model Monitora RELISYS TL565

Pamiec ram 521

Zasilacz model 300XI (PFC)

Sprawdzalem to w programie Everest home edition.

Sprawdź temperatury procesora ,karty grafiki, płyty głównej.Przegrzanie może to być przyczyną Twoich problemów

z komputerem.

Pomiar w programie Everest

Płyta Główna 49*C (120*F)

Procesor 64 °C (147 °F)

Seagate ST3160815A 41 °C (106 °F)

Pomiar w programie Speed Fan

Temp1 49*C

Temp2 65*C

HDD 41*C

W tym pokazyje ze kolo temp2 jest ogien

Pomiar w programie Core Center

CPU 59*

SYS 49*C

W kompie mam wyświetlacz różnych bajerów i pokazuje mi temperarury (pewnie nie prawdziwe)

CPU 34.1*C

HDD 37.6*C

VGA 28.2*C

Wszystko jest za gorące! :onfire:

Jeśli takie temperatury masz zawsze, to normalne że podczas bardziej obciążających zadań komp odmawia posłuszeństwa.

Musisz poprawić obieg powietrza w obudowie lub/i zainstalować lepsze chłodzenie.