Problem z wyłączającym się internetem, problem z baterią


(seba47) #1

Witam. Mam Asusa N56VM. Mam dwa problemy:

  1. Mam aktywne Wi-fi. Jestem w tym samym pokoju co mam router. W ikonce powiadomień cały czas wyskakuje że połączenie z internetem jest doskonałej jakości. Jednak bardzo często mam tak, że komputer mówi mi że jest internet, a gdy wejdę na jakąś stronę WWW to czasami wyświetla mi się komunikat że nie można połączyć z internetem. Pomaga rozłączenie z siecią i ponowne połączenie i już wszystko chodzi normalnie. Jak naprawić ten bug?

  2. Kiedy zrobiłem test CMD z energią to w wynikach testu wyskoczyło to:

Jak można naprawić te błędy? Szukałem wątków na tym forum i według nich przyczyną tego błędu jest ESET, jednak ja takiego programu nigdy nie instalowałem na kompie.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.


(funbooster) #2

instalowałeś ostatnio jakieś nowe sterowniki?


(seba47) #3

Ostatnio co to reinstalowalem sterowniki do WiFi bo myślałem że to jest powodem problemów z WiFi


(funbooster) #4

Powiedz mi jaki typ zabezpieczeń masz na routerze?


(seba47) #5

Mam livebox 2.0 i w ustawueniach w pozycji rodzaj zabezpieczeń jest napisane WPA/WPA2 mixed

Dodane 24.02.2013 (N) 17:03

I jeszcze chciałbym dodać że bardzo wolno pobieram dane - mam internet 6 mb/s od orange więc pobieranie powinno być ok 512 kb/s pobieranie a jest ok 100 kb/s zarówno na laptopów jak i na komórce


(funbooster) #6

Na innych urządzeniach też masz taki problem?


(seba47) #7

Na laptopie tylko występuje problem że sieć dostępna a nie można sie połączyć. Na komórce i laptopie sieć jest bardzo wolna.


(funbooster) #8

Wiesz z tym łapaniem sieci miałem, problem na netbooku z windows xp. Zmieniłem zabezpieczenia na WPA i przestało gubić. Spróbuj u siebie.

Dodane 24.02.2013 (N) 20:13

Czy w twojej okolicy są jeszcze inne routery?


(seba47) #9

Cześć :slight_smile: W mojej okolicy jest kilka zabezpieczonych, mam funkcję routera w telefonie i tam wszystko działa raczej ok, chyba raz się zdarzył taki sam problem jak w liveboxie. Zmiana kodowania na WPA nic nie daje


(Profesorek9) #10

Siemka, seba47. Orange nakłada duże ograniczenia, z tego, co widzę. Tak samo, jak chciałem kiedyś przejrzeć rozkład autobusów w Warszawie używając komórki,

to przesył miałem 100 Kb/s, więc tu się nie dziwie, że taki masz transfer danych. Dziwi mnie, że na laptopie masz taki przesył.

Dopóki nie zmienisz operatora, transfer nie ulegnie zmianie ( lub może nie ulec ), a wgrywanie sterowników, i próba wzmocnienia sygnału może nic nie dać.