Problem z wyłączajacym sie komputerem podczas gry

(Dekril1) #1

Mam problem z moim komputerem. Podczas uruchamiania gier albo grania w nie ( w gry które wymagaja lepszej grafiki i procesora) mój komputer sie wyłacza dzieje sie to tez gdy uruchomie duzo programów komputer wylacza sie albo wyskakuje niebieski obraz i pamiec fizyczna. podaje parametry komputera

**Typ procesora QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9850, 2500 MHz (12.5 x 200)

**Nazwa płyty głównej Asus M4N78 SE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

**DIMM1: Kingston 2G-UDIMM 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

**Karta wideo NVIDIA GeForce 9800 GT (1024 MB)

**Typ BIOS'u AMI (02/17/09)

**Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 720D, AMD K10

do tego mam zasilacz 400 watowy nie pamietam nazwy firmy ale sprawdzalem i wiem ze ma 400 wat czy to wina zasilacza chlodzenia czy czego prosze o pomoc :frowning: :frowning:

(Marcin240) #2

A sprawdzałeś temperaturę procesora i karty graficznej podczas grania w gry, może jest za wysoka i z tego powodu komputer się wyłącza.

(Veers) #3

Dysponując sprzętem nieumożliwiającym takie pomiary - raczej skupiłbym się na napięciach.

Aha - byłbym zapomniał - kondensatory to nie jedyne elementy elektroniczne w blaszaku mogące mieć wpływ na takie zachowanie komputera. Więc sprawdzenie napięć i temperatur o których wspomniano wyżej - staje się wręcz niezbędne.

(Ikiopl) #4

Sprawdź temperaturę procesora karty graficznej (GPU). Najłatwiej programem Everest ultimate do pobrania w wersji trial z dobreprogramy.pl. Po rozwinięciu listy: MENU-COMPUTER-SENSOR, tego programu będziesz miał dostęp do jeszcze paru innych czujników temperatury. Mimo wszystko zadbaj o dobre chłodzenie całej karty graficznej bo przegrzewać mogą się na niej również pamięci (a tego już everestem nie sprawdzisz).