Problem z wyłączającym się komputerem

(BLADE2042) #1

Mam taki problem coś mi świruje od dłuższego czasu komp.Mam tu na myśli jego wyłączanie się po około 10 max do 20 minut.Od góry wówczas gdy dotknę obudowy strasznie jest gorąca mimo iż już pokrywy boczne obudowy ściągnąłem obydwie.Jak mi się sam wyłączy odczekam około 5 minut i włączę go ponownie wówczas za drugim razem już jest ok może i tak działać 48 godzin beż żadnego ale i jak nawet po dla prostego przykładu dotknę obudowę właśnie u góry to jest lekko letnia a nie jak za pierwszym razem aż gorąca.Co może być tego przyczyną czyżby już mi zasilacz klękał???Mam zasilacz chiefteca 450W i nigdy z nim nie miałem żadnego problemu.Jeszcze jedno jak właśnie mam mi się np.komp po tych 10 lub 20 minutach wyłączyć wówczas czuć taki z kompa specyfistyczny zapach jakby lekkiej spalenizny tylko bez przesady jak piszę lekkiej a gdy potem już się wyłączy komp i ponownie go uruchomię wówczas wszystko jak już wsp.wraca do normy.Proszę o radę w tej sprawie zaco będę ogromnie wdzięczny.

(Mireczek) #2

Zobacz, czy przy pierwszym załączeniu startuje wentylator w zasilaczu. Może się nie kręci i zasilacz się przegrzewa. Jak się dobrze wygrzeje, to potem wentylator już może działać.

(Adalbert) #3

HWMonitor i zrób zrzut z tego pierwszego włączenia.

Co to dokładnie za Chieftec? Wentylatory wszystkie w budzie działają? Radiator na procesorze dobrze założony?