Problem z wyłączającym się komputerem

Cześć.

Mam problem z wyłączającym się kompem. Nagle mruga światło w domu (ale nie zawsze) i komp się wyłącza :confused:

Dzisiaj wymieniłem gniazdko oraz listwę do których mam podłączonego kompa; zabezpieczyłem również gniazdka na dworze przed wilgocią - ale nie pomogło. Posiadam 2 kompy na chacie - 1 na piętrze, drugi na parterze. Prawie zawsze wyłącza się tylko ten na piętrze.

Miałem UPSa, ale popsuł mi się kilka miechów temu, a ostatnio problem się nasilił-wczoraj i przedwczoraj wystąpił raz, dzisiaj wystąpił 2 razy…

Kolega powiedział, żebym dzwonił do elektrowni i powiedział im co i jak, jednak najpierw chciałbym poznać wasze zdanie na temat tego problemu.

Jeżeli się przyda, podaje również konfig mojego kompa, jednak to nie jest raczej jego wina ;p

Modecom MC350, Radeon HD3850, Athlon x2 3800

Pozdrawiam.

Skoki napięcia. Jeśli masz w domu 3 fazy, podłącz komputer do innej, może na niej nie będzie skoków.

Raczej to nie jest od jakiegoś urządzenia w twoim domu, ale możesz spróbować odłączyć wszystkie urządzenia poza komputerem (szczególnie te “duże”) i ew. żarówką i zobaczyć czy skoki będą występować. Jeśli nie, to metodą dedukcji dojść, które urządzenie je wywoływało.

A jeśli nie pomoże i zakład też nic nie zrobi, pozostaje kupić nowego UPS-a, ew. oddać do naprawy starego. Ewentualnie PORZĄDNA listwa przeciwprzepięciowa.

wymień zasilacz, ten nie ma zabezpieczenia przed skokami napięcia