Problem z wyłączającym się komputerem

(Zefirson) #1

Witam . Mam taki problem ,otóż co jakiś czas komputer mi się wyłącza ,ale nie całkiem ,wyłącza się monitor i wszystkie procesy(tak sądzę) ,ale np. mogę dalej rozmawiać z innymi przez program TeamSpeak 3 ,co jest bardzo dziwne . Zauważyłem że dzieje się to chyba kiedy temp. procka osiąga około 60 stopni C . W biosie szukałem jednak tam znalazłem tylko coś o ochronie NB(nie MB) ,że jeśli osiągnie 95 stopni to ma się komputer wyłączyć, może wiecie gdzie dokładnie powinno być ? Pamiętam że na starym kompie to widziałem . Mobo ma temp. w obciążeniu do 37 stopni ,karta do 50 stopni procek do 6x stopni .Restartuje mi się gdy gram w call of duty 4 + teamspeak + programy anty cheatowy .Proszę o szybką pomoc .

(Anachronixx) #2

Skoro wyłącza się monitor, a przez TS'a rozmawiać możesz, to chyba nie wyłączają Ci się wszystkie procesy. :wink: A problem nie 'chyba' z CPU a kartą graficzną i to ona najprawdopodobniej może się przegrzewać podczas grania i efektem ubocznym jest wyłączanie się monitora. Sprawdź jej temperaturę podczas grania, przeczyść także wentylator, chyba że masz chłodzenie pasywne...

(Zefirson) #3

Jak pisałem karta dochodzi do 50-55 stopni jest to prawie nowy (2 tyg uzywany) gigabyte radeon hd6870 (windforce x3) więc wątpie żeby się przegrzewał z takim chłodzeniem :smiley: mogę ew. zwiększyść prędkość chłodzenia ,bo jest jedynie 50%

(Agatonster) #4

Zefirson ,

Zapoznaj się z - tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Zefirson) #5

Wczoraj jak grałem ponad godzinę to się nie wyłączył ,ale na próbę zwiększyłem sterowanie wentylatora na 75% temp. karty dochodziły do 50 stopni i nie więcej .Zobaczę co dalej będzie dzisiaj spróbuje około 65%