Problem z wyłączającym się komputerem

Witam !

Niedawno na moim komputerze wystąpiły problemy z włączeniem , wyglądało to tak

że gdy odpalam komputer on po chwili się wyłącza następnie musiałem wyłączyć zasilacz

odpiąć i dopiąć kabel do zasilacza a potem z powrotem go włączyć aby w ogóle zareagował na

klikanie przycisku od włączenia komputera . Jedynym wyjściem aby móc z niego korzystać

było poczekanie chwile po czym włączenie go jeszcze raz wtedy działał on góra 10 minut a potem gasł .

Zdecydowałem się na wymianę zasilacza jednak po wymianie problem ten dalej występował , następnie

wymieniłem płytę główną dokładnie na tą MSI K9A2VM (MS-7501) . Po podłączeniu wszystkiego owszem

problem nadal występował , odpiąłem na chwilę kartę graficzną MSI Geforce GT620 i przypiąłem starą .

Komputer działał już normalnie jednak podczas ładowania Windowsa 7 zawiesza się ( dokładnie stoją te kropki które łączą się w logo win 7 ).

Włożyłem więc starą płytkę do Win XP aby przeinstalować system jednak pokazuje ona że nie widzi Dysku ( Samsung Seria ATA ) , tak samo jak i w BIOS’ie .

Próbowałem czy to automatycznego naprawiania , przywracania systemu dosłownie wszystkiego .

Cały sprzęt :

Procesor : AMD Athlon 64 4200+ 2x2.21GHz

RAM : 2GB

Karta Graficzna : MSI Geforce GT620

Płyta główna : MSI K9A2VM (MS-7501)

Podaj markę i moc zasilacza.

MODECOM Feel 2 400W

Podmieniłem go właśnie i normalnie działa jednak pojawia się

cały czas problem dyskiem którego Windows XP nie widzi … ( podczas instalacji)

A ja bym tu nie zwalał winy na zasilacz chociaż jest beznadziejny,moim zdaniem jest to płyta główna,należy zresetować jej ustawienia,najlepiej zworką lub wyjąć baterie na 10minut z wyjętym kablem od zasilania

Dobra , Rozwiązany pomogła zmiana RAID’a w BIOS’ie z AHCPI na IDE