Problem z wyłączającym się monitorem podczas gier

Witam

Od kilku miesięcy pojawia się problem i dotyczy tylko gier. Jak włączę GTA IV lub inną grę, pogram trochę, a następnie potem monitor robi się czarny i zachowuje się tak jakby był “Stand By”, jakby informacja nie była przesłana do monitora. W głośnikach słyszę dźwięk tej gry… Jedyna opcja to wyłączenie komputera i ponowne włączenie, wtedy wraca do pulpitu. Ktoś ma jakiś pomysł? To strasznie wkurza.

Kłopot w tym, że wygaszacz powinien zadziałać podczas bezczynności komputera, miałem tak podczas oglądania filmów, ale wyłączyłem wygaszacz i mam spokój. W grach także bywa, że się czeka, ale tak być nie powinno. Czasem to sprawa wirusów, które przyczepiają się do wygaszaczy z jakąś zarażoną pobraną animacją dla wygaszacza. Sprawdź komputer pod kątem zagrożeń.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Dziękuję za odpowiedź.

Nie jest to kwestia wirusów, wczoraj od nowa stawiałem partycję, nie jest to również kwestia wygaszacza bo ja nie lubię wygaszaczy w ogóle. Myślę, że coś z grafiką sie dzieje.

Pisałeś, że od kilku miesięcy, a format nie zawsze uwalnia od zagrożeń, chyba że, czysta instalacja. Czekaj. Takie zdarzenia muszą być odnotowane w podglądzie zdarzeń. Są programy do testowania grafiki. Gdy grafika robi kuku, to musi się pokazać gdzieś error. Gdy nie będzie errorów, to albo zaplanowane zadanie jakieś, albo wygaszacz. Gdy coś startowało z systemem, to mogło zostać w rozruchowym. Dobrze przepatrz. Podczas gry uruchom menadżer zadań. Jakiś proces musi się pojawić, który powoduje “gaszenie” ekranu, gdy Ty słyszysz audio z gry. Też bywa przegrzanie się monitora, czyli tak zwana kołderka kurzu. Zwykły odkurzacz powinien sporo wciągnąć z tyłu monitora. Sprawdź, czy nie robi się gorący. Co do OTL, to chciałem też tego, żeby w pokazanym logu Extras, było widać errory i pisało, co je wywołuje, a oba logi OTL dla specjalistów.

Właśnie próbowałem robić test, ale do końca nie wytrwałem bo znów czarny ekran, zrobiłem screena programu. Nie wiem czy to monitor czy grafika.

out.php?i=593121_grafa.bmp

Temperatura karty na zdjęciu powyżej jest zdecydowanie za wysoka, próbowałeś wyczyścić ją z kurzu?

Tak

3 dni temu czyściłem cały komputer. Moja Karta Graficzna ma dwa wejścia, więc przełożyłem do drugiego i to samo. Co to może być? Bo jak oglądam filmy czy pracuje normalnie na komputerze to nic się nie dzieje, jak włączam gry to dopiero jest problem. Komputer z 2008 roku więc gwarancji też już nie ma.

Jeżeli masz możliwość sprawdź kartę na innym komputerze. Będziesz wtedy wiedział czy problem jest w niej czy może coś innego powoduje problemy.

Właśnie nie mam możliwości sprawdzenia na innym komputerze. Będę musiał chyba oddać komputer do naprawy.

Hej,

Karta ma chłodzenie aktywne czy pasywne? Jeśli aktywne, to czy wentylator pracuje?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zdecydowanie temperatura karty graficznej jest za duża. Karta się przegrzewa i wyłącza. Sprawdź jak kolega wyżej radzi, wentylator czy się obraca oraz czy nie poluzował się radiator. Dobrze by było wymienić pastę termo-przewodzącą na GPU między radiatorem (może w trakcie czyszczenia radiator się oderwał).

Proponuję zastosować pastę Arctic Cooling MX-2 lub Zalman ZM-STG2 tu masz artykuł na temat past i sposobów ich nakładania.

Zbadam wasze sugestię odnośnie mojej karty i to czy wentylator chodzi czy też nie. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Dam znać w tym poście jak rozwiązałem sprawę i co to była za przyczyna.