Problem z wyłączającym się monitorem?

(Kamila Kryniecka) #1

Chodzi o to, że gdy włączam komputer i chcę wybierać użytkownika to na monitorze wyskakuje "no signal" i nie mogę nic zrobić... Po którymś tam zresetowaniu się włącz ale...od czego to może być ?? Wiecie może ?? Z góry dziękuje.. :slight_smile:

(Chillout) #2

Zobacz czy kabel łączący monitor z komputerem prawidłowo jest wkręcony w komputer.

(Kamila Kryniecka) #3

no właśnie już patrzałam i jest ok..wszystko dobrze wkręcone, ale dziękuje za odpowiedź...

(Bakareg) #4

Można by pożyczyć inny kabel i spróbować czy to winna kabla (altern. pożyczenie monitora lub k.graficznej ewent. sprawdzenie komp. u kogoś z monitorem). W ten sposób można wytypować ewentualnego sprawcę.

(Jerzyborkowski) #5

Stawiam na kartę

(Toffik325) #6

A ja stawiam na Balcerone :expressionless: To nie są zakłady bukmacherskie...

Gdy pojawi się napis "No signal" poruszaj na wszystkie strony kablem od monitora, jak będzie mrugał obraz, tj. raz się wyświetlał raz no signal, to jest wina kabla.

Jak to nic nie da to podaj model karty graficznej, będziemy kombinować ; ]

(Seba86mu) #7

kamilaaa1234 , spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym (naciskaj klawisz F8 przed rozpoczęciem ładowania systemu).

Jeżeli w trybie awaryjnym system się uruchomi, to odinstaluj sterowniki karty graficznej.

Uruchom komputer ponownie w trybie normalnym i zainstaluj sterowniki do karty graficznej ponownie.

(Kamila Kryniecka) #8

Chyba to jednak nie wina kabla...

W trybie awaryjnym system uruchomił się normalnie...

Teraz mam kilka pytań:

Czy te sterowniki to ja mam odinstalować w trybie awaryjnym czy gdzie ?

Aha i gdzie ja je znajdę i skąd mam je potem wziąć żeby zainstalować ?

No wiem może jestem trochę ciemna, ale wolę zapytać...

(Prostreet374) #9

tak w trybie awaryjnym

a stery od strony internetowej producenta

(Seba86mu) #10

kamilaaa1234 , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Ekran (karta wideo)

(Kamila Kryniecka) #11

Opis urządzenia: NVIDIA GeForce 6600 LE

Napis z karty: GeForce 6600 LE

Napis z BIOS'u: Version 5.43.02.72.00

Typ mikroukładu: GeForce 6600 LE

Typ konwertera DAC: Intergrated RAMDAC

Zainstalowane sterowniki: nv4_disp(6.14.11.8208-nVIDIA ForceWare 82.08)

Rozmiar pamięci: 128 MB

Proszę..

kamilaaa1234 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Kamila Kryniecka) #13

teraz pasi ?

(Seba86mu) #14

kamilaaa1234 , w trybie awaryjnym odinstaluj sterownik karty graficznej:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVERS /usuń/)

Po zakończeniu deinstalacji uruchom ponownie komputer - tym razem w trybie normalnym.

Zainstaluj ten sterownik do karty graficznej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

(Noculak Barbara) #15

W komputerze znajomych zaczęło się od takich samych objawów - brak sygnału na monitorze. Sprawdziliśmy wszystkie podzespoły. Okazało się, że pada zasilacz. Oczywiście pociągnął za sobą płytę główną, gdyż był to stary Tracer bez żadnych zabezpieczeń. Radzę sprawdzić na innym zasilaczu, czy będą takie same objawy.

(Kamila Kryniecka) #16

ja miałam niedawno wymienianą płytę główną bo mi padła ;/ razem z procesorem oczywiście...

mam nadzieję, że to nie to, bo trochę kaski zabuliłam...

(Noculak Barbara) #17

Jeżeli masz słaby zasilacz to niestety może być powtórka? Sprawdź jaki masz zasilacz?

(Kamila Kryniecka) #18

a jak mam to sprawdzić ?

(Noculak Barbara) #19

Na naklejce na zasilaczu sprawdź jaki to model. Otwórz obudowę i napisz mi co tam masz napisane na naklejce.

(Seba86mu) #20

kamilaaa1234 , spróbowałaś zrobić tak jak napisałem ?