Problem z wyłączającym się monitorem?

Tak. Próbowałam tak jak pisałeś i nic to nie pomogło…

W ogóle jest coraz gorzej, bo nawet już się nie mogę normalnie zalogować…tylko w trybie awaryjnym…kurcze pomóżcie…

Co do zasilacza to:

IBOX Switching Power Suply

AC INPUT: 230VAC 10A 50-60 Hz

DC OUTPUT MAX +3.3V +5V +12V -5V -12V +5VSB

14A 28A 18A 0.5A 0,8A 3A

Już nie wiem co mam robić ;/

No niestety nie wiemy ile ma watt, ale sądząc po firmie nie jest to “stabilna dawka”

Jesteś pewna, że to wszystko z naklejki? Nie ma nic o watach?

Podaj również z jakiej płyty głównej na jaką wymieniałaś i jaki procesor na jaki :stuck_out_tongue:

kamilaaaa1234 , czy po odinstalowaniu sterowników karty graficznej w trybie awaryjnym da się uruchomić tryb normalny ?

Nie ważne ile watt loltoFFik (ważne ile jest w stanie zasilacz dać skutecznie amperów na poszczególne linie zasilające). Istotne jest to że posiadany przez Kamilę “zasilacz” nie jest zasilaczem w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest to kompletny złom nie posiadających skutecznych zabezpieczeń , z tragiczną sprawnością energetyczną zapewne po takim czasie nie mogącym skutecznie (zwłaszcza w czasie ostrej pracy komputera) zasilić podzespołów komputera.

Kamilaa

Bez względu na to czy jest to wina zasilacza czy nie bardzo wskazana jest wymiana zasilacza u Ciebie. Właściwie najtańszą propozycją dla Ciebie a którą z czystym sumieniem mogę polecić jest ten zasilacz

http://allegro.pl/item582290775_profesj … 24pin.html za ok 50 zł. Jeżeli masz więcej kasy to powiedz dokładnie ile. Dla pewności podaj jaki masz aktualnie procesor (Everest-płyta główna-procesor).

loltoFFik nie ma żadnych naklejek więcej a jaką miałam płytę główną i proceror wcześniej to ja nie wiem…

seba86mu tak po odinstalowaniu sterowników da się uruchomić tryb normalny.

KabutO bardzo możliwe, że złom… jak ogólnie cały komp…po 2 latach użytkowania włożyłam w niego tyle kasy ile kosztował ;/

Zasilacz…hmm może i kiedyś wymienie, nie jest drogi a to plus, no ale sama sobie go chyba nie zamontuje…

A procesor:

Typ procesora: Unkown 2000 MHz (3.5 x 517)

CPU# 0 : Intel® Pentium® Dual CPU @ 2.00GHz, 1999 MHz

wystarczy ?

Aha…tak w ogóle to komputer mi się przed chwilą wyłączył i włączył…SAM…

No jeżeli sam się wyłączył i włączył to mi to wygrlada na ewidentne niedomaganie zasilacza. Natychmiast go wymień, nie może, nie kiedyś nie za miesiąc tylko teraz. Zrezygnuj z pójścia do kina na przykład i kup ten zasilacz do którego podałem link. Zasilacz uprzejmie daje ci znak że nie wyrabia a za chwile może być tak że po włączeniu zasilania poczujesz tylko swąd palonego sprzętu. W najlepszym razie spali się tylko zasilacz w najgorszym pociągnie za sobą procesor, płytę główną,pamięć Ram, kartę graficzną , dysk twardy jednym słowem wszystko.

No wiesz do kina to ja i tak nie chodzę…ani nigdzie.

Nie no kupie…a tak w ogóle to…ciężko jest go tam umieścić ??

Kup jak najszybciej zasilacz. Zamontowanie go nie jest trudne, z pewnością Ci w tym na forum pomożemy. Jeżeli to wina zasilacza, spali Ci w najbliższym czasie płytę główną, dysk, grafikę, albo wszystko naraz.

Pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

KabutO, sam nie wiesz co piszesz. Nie ważne ile watt? Spoko ide po zasilacz 300watt kupie jeszcze GTX295 + Core 2 Quada + 4GB Ram GeiL Black Dragon. Spotkamy się może w Crysis Wars! :expressionless:

A to, że zasilacz w dobrym stanie nie jest napisałem przed tobą, w ogóle o co ci chodzi? Kolejne ostrzeżenie? A pomijając kolejne wyzywanie mnie (tym razem laikiem) nie wspomnę o pierdołach jakie wypisywałeś w moim temacie.

Kamilaaa1234 - umieścić go tam jest łatwo, wsadzasz i przykręcasz śrubki, ale już trudniejsze jest odpowiednie podłączenie kabli.

Mam pytanie, a jak to nie zasilacz? Ciekawe ile wtedy osób się wypowie. Może najpierw trzeba by było sprawdzić w czym rzecz?

kamilaaa1234 , podaj informacje, o które prosił seba86mu. Będąc w Evereście, spójrz jeszcze w odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik) i podaj je.

Dodatkowo. Podaj odczyt napięć z Biosu.

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz PC Health Status (czasami jest Hardware Monitor), wejdź i spisz napięcia +3.3V, +5V oraz +12V. Z Biosu wychodzisz klawiszem ESC.

seba86mu

ID Płyty głównej: 08/14/2008-G31-ICH7-6A99-OGOEC-00

Nazwa: nieznana

Typ magistrali: Intel GTL+

Szerokość: 64 bitowy

rzeczywista czest. taktowania 571 MHz

efektowna czest. takt. 571 MHz

Przepustowość 4571 MB/sek

w tym drugim nie było nic…

cosik_ktosik a uważasz, że co to jeszcze może być ? bo nie wiem czy mam w ogóle włączać kompa, bo nie chce zeby sie spalił…

napięcia +3.3V- 3.408V

+12V- 12.429 V

a tego 5 to sorki ale nie bylo…

Typ czujnika: ITE IT8712F (ISA 290h)

Tempeeratyry: Procesor 39 stopni…

Wentylatory: procesor 6683 RPM i ciągle się zwiększa…

napiecie rdzenia procesora: 1,26V

+2,5 1.98 V

+3.3V 3,41v

+5v 5.16v

+12v 1.34

+5v podczas wstrzymania pracy : 5.30

starczy?

aha a w ogóle to z tym komputerem jest tak, że im dłużej chodzi to jest lepiej. Np. jak zrobi sie no signal i zaczekam troche i pozniej zresetuje to moge sie zaalogowac bo juz sie nie pojawia [no sa wyjatki ale rzadko…] albo jak wlaczy sie i czekam troche zanim wybiore uzytkownika to wlaczy sie normalnie bo tak jak zaraz to wtedy sie wylaczy jak rusze myszka…

aha i jeszcze wlaczylam kompa to zaczal mi straaaasznie glosno chodzic ale pochodzil troche i juz jest normalnie…tzn. cicho.

kamilaaaa1234 , jeszcze raz.

Korzystałaś z Everesta w wersji Ultimate ?

Jeżeli tak, a danych, o które prosiłem nie ma, to spróbuj wersją -> Corporate.

Dane spisz z dwóch pierwszych pozycji zaznaczonych czerwoną ramką:

Komputer -> Podsumowanie ->

Everest.jpg

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

a tamto pisze nieznane w jednej i drugiej czesci… ale jeszcze pokombinuje…

chociaz komp mi sie wyłącza ;/

Pożycz od kogoś sprawny zasilacz, podłącz i zobacz, czy komputer nadal będzie się wyłączać. Jeżeli nie potrafisz zrobić tego sama poproś kogoś ze znajomych. W komputerze znajomych tak długo szukaliśmy przyczyny, aż zasilacz spalił płytę główną. Więc jeżeli to jednak zasilacz nie ma czasu na eksperymenty. Zacznij od tego, co może narobić w Twoim kompie największych szkód. Jeżeli to nie będzie zasilacz będziemy szukać dalej.

Ok już wam dziękuję za pomoc.

Zawiozłam komputer do serwisu i powiedzieli, że to karta graficzna więc mi ją wyjęli i działa…

Dziękuje wszystkim za pomoc.