Problem z wyłączaniem się systemu - trwa to zbyt długo!

Wracam właśnie z bezowocnych poszukiwań w google (czyt. ludzie zaczynali wątki których nie kończyli). Problem taki jak w temacie: klikam kulturalnie na czerwony przycisk wyłączania komputera, a on kompletnie nie reaguje. Mogę sobie wciskać różne ikony, zaznaczać je, bezowocnie zmuszać do wyłączenia się/restartu/wylogowania/przełączenia użytkownika, a komputer i tak zaczyna reagować po jakiejś minucie… Formatowanie nie wchodzi w grę (bo zapewne i tak byłoby to zbędne), jeżeli ktoś zna link do POLSKIEJ strony, gdzie dokładnie jest wytłumaczone rozwiązanie problemu, nie obrażę się, gdy ktoś go wklei. Oczywiście najbardziej cenię indywidualna pomoc, ale wszystko oczywiście zależy tylko od Was.

Liczę na szybką odpowiedź!

Jakie masz programy w trayu?

Ile masz procesów w tle ? .

Masz jakieś dodatki do xp ? tweak xp czy coś takiego ?

Skanowałeś komputer antywirusem ? Masz firewalla ?

Programów w tle jest mało, bo w miarę mozliwości wykluczam je z autostartu

Do xp nic raczej nie mam, mam za to BricoPacks (ten program z grafiką z visty)

Tak, skanowałam komputer Kasperskim, nie raz zresztą.

Ja nie pytam czy duzo czy mało. Możliwe, ze jeden konkretny blokuje zamykanie systemu :stuck_out_tongue: Wrzuć loga z Hijack This na www.wklej.org i daj linka na forum

Wiem wiem, ale to była odpowiedz do osoby, która zadała pytanie po tobie. Zaraz dam link do logu

Poczytaj.

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989

eghm… te packi zasyfiają system ;p nie polecam - (jeśli chcesz mieć viste to zainstaluj sobię ją :D) (za vistą też nie przepadam - Moje zdanie)

Ogólnie miałem podobny problem kiedyśśśśś … skanowanie komputera wystarczyło ;p sporo wirusów miałem ad aware i defragmentator dał rade

Spróbuj może tym - Resgistry booster - usuwa błędy z rejestru oraz jest opcja defragmentacji rejestru .

http://www.wklej.org/id/120942/

Mam nadzieję, że to coś da

Ps: Tak wiem, że te packi są do dupy… Też nie lubię visty, ale mam słabość do jej szaty graficznej ^^’ Co do tego dodatku mam go na starym komputerze i jak do tej pory spisuje się dobrze… Tylko to nowe pudło coś muli:/

Defragmentację robiłam tydzień temu - podziałała, na trzy dni

A Kaspersky nic nie wykrył…

Winowajcą jest PeerGuardian :stuck_out_tongue: Wyłacz go ręcznie i dopiero teraz spróbuj zamknąć system :wink:

start>uruchom>msconfig>zakładka uruchamianie i odznaczasz:

start>uruchom>msconfig>zakładka usługi i odznaczasz:

Jest tylko jeden problem: przez uruchom>msconfig> nie daje rady (w ogóle nie chce się to włączyć, system się pieni, że rzekomo nie może odnaleźć pliku (a wcześniej, debil, mógł). Czy to samo mogę zrobić przez CCleanera?

Ps. Właśnie wyłączyłam komputer po uprzednim wyłączeniu PG. Okazało się, że wszystko poszło bez zarzutu. Może rzeczywiście on mulił? :slight_smile:

Pobierz msconfig:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … ae1b4a4bc9

To psrawdz tego PeerGuardiana. Daj prawym na ikonkę w trayu>Exit i spróbuj zamknąć system

Już to zrobiłam, przez CCleanera wyłaczyłam też kolejne zbędne wpisy w rejestrze.

Dzięki za pomoc, jak problem znów się pojawi to się odezwę:D

Pozdrawiam!

Problem się pojawi, bo PeerGuardian będzie się zawieszał podaczas próby zamknięcia systemu. Musisz zamykać go ręcznie :wink:

Dlatego go wyłączam:D Zresztą i tak nie posiadam programów P2P (głównego powodu jego instalacji), by go dalej znosić

Również nie korzystam z p2p ale programik świetnie blokuje strony ze szpiegami, wirusami, reklamami i szczególnie przed “uszami”. :wink: Dlatego mam już odruch wyuczony wyłaczania PG przed zamknięciem systemu. Nie mam pojecia dlaczego się przywiesza

Szkoda, prawda? Co jeszcze bardziej dziwne, na moim starym komputerze z service pack 1 (nieaktualizowany, jak widać^^’)nic takiego nie miało miejsca, PG chodzi bez zarzutu, a komputer wyłącza się jak należny. :shock:

Coś za coś ;p