Problem z wyłączeniem Kompa

Mam windowas XP i gdy chce zamknąć system to musze dwa razy wykonać operację strart->wyłącz komputer-> wyłącz. Za pierwszym razem nie reaguje, nawet jak czekam kilka godzin (wiem bo raz wyłączyłem, wyszedłem z domu a kopmuter dalej działał), za drugim razem reaguje odrazu. problem nie zniknoł nawet po formacie, nie jest on bardzo poważny ale troche irytujący :frowning: Prosze o pomoc! !!

nie wiem czemu tak jest moze cos zwiazane z biosem ale to tylko moja pierwsza mysl wiec mal owazna chyba hehe

proboj go wylaczac przyciskiem ktorym wlaczasz kompa moze bedzie sie zamykal odrazu :smiley: a jak nie to… z glana go :smiley:

:? :? :?

Załóżmy jednak, że chociażby Dreg miał nawet WSE98 - to i tak taka sytuacja nie była by prawidłowa!

Nie słyszałam, żeby to było ani nagminne, ani poprawne!

Update

Może to powodować jakiś aktywny program uruchomiony w tray’u, który nie jest do końca kompatybilny z systemem.

Dlatego system musi wykonywać całą operację podwójnie, po to - żeby za pierwszym razem zamknąć ów program, a następnie cały system!

Zrób mały test i przyobserwuj, czy po pierwszej nieudanej próbie zamknięcia - któraś z ikonek, przypadkiem nie znikła…

Może jeszcze to. Jak resetuje lub restaruje kompa to zaraz na początku po komunikacie gdze przedstawia sie karta grafiki wyskauje mi komunikat:

Award BootBlock Bios v. 1,0

Copyright© 1998 Avard Sowtware, Inc.

Bios ROM Cecksum error

Detecting floppy drive A media

Drive A error. System Halt.

zaczyna też wyć głośnik systemowy

Problem znika po całkowitym odcięciu zasilania, wtedy włacza sie normalnie. Może to jeszcze być powód że mam problemy przy zamykaniu WIN help:)

W biosie nic nie grzebałeś lub nie wgrywałeś nowszego.

Zresetuj bios na defaults i sprawdz stacje dyskietek A,ustawienia w biosie taśme zasilanie.Najlepiej wyjmij baterie na 30 minut ustaw date i godzine i zobacz

Może stacja A być uszkodzona,włóż do niej dyskietke, odczytaj zapisz i sformatuj.

Nie uaktualniałem, ale za to podkręcałem procka :slight_smile:

Stacji dyskietek to mi wogóle system nie wykrywa, a resztą to sie pobawie dopiero jutr :slight_smile: dzięki za rade.

Ja mialam podobnie, kiedy uzywalam iMesh’a…jesli masz IMesha, to moze byc powod- dopoki nie zamkniesz w tray’u musisz dwa razy klikac zamknij system…chyba, ze najpierw wylaczysz z tray’a program i wtedy dopiero zamkniesz system…