Problem z wyłączeniem komputera


(Cichy123) #1

Witam mam taki problem dość często ostatnio zdarza się mojemu komputerowi iż gdy wyłączam komputer zacina sie tak jakby on a oknie trwa zamykanie systemu windows i można sobie tak czekać i czekać i się nie wyłączy . Jedyne jest wtedy wyjście wyłączyć go przyciskiem w trakcie resetu ... Czym może być to spowodowane ? Format robiłem kilka razy i nic to nie dało , nadal to samo . Zdarza się to nie to że zawsze ale np . na 10 razy 4-5 .


(Robert Zgrzebnicki) #2

Skrócenie czasu zamykania aplikacji i usług

Podczas zamykania Windows sygnalizuje ten stan lecącym w tle aplikacjom i daje im czas na zamknięcie (20 sekund). Jeśli aplikacja nie odpowiada otrzymujesz prompta z dodatkowymi opcjami (cancel, wait, kill ).

Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

WaitToKillAppTimeout - Standardowo ustawione 20000. Ustaw 4000.

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control

WaitToKillServiceTimeout - Standardowo jest to 10000. Ustaw 4000.

"HungAppTimeout" = 5000 (ustawienie standardowe)

Automatyczne zamykanie aplikacji

Denerwuje cię czekanie to kilka sekund tylko po to by potwierdzić, że chcesz zamknąć nie odpowiadające aplikacje? Można wymusić by system automatycznie zamykał programy, które nie odpowiedziały natychmiastowo na komendę zamykania. To ustawienie stosujecie na własną odpowiedzialność po wnikliwych testach czy aby nie ma żadnych skutków ubocznych dla waszych programów. Jest to w działaniu bardzo podobne do kończenia zadań w Task Managerze i niesie to samo ryzyko dla danych aplikacji.

Start >>> Run (Uruchom) >>> regedit

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop

AutoEndTasks - Wartość 0 podmień na 1. Plik, który to zrobi za ciebie: autoendtasks.reg.

Domyślne ustawienie na zero powoduje, że system nie kończy automatycznie procesów, które nie odpowiedziały na komendę zamykania i czeka określoną ilość czasu.

Przypadek szczególny czyli Nvidia Geforce

NVIDIA Driver Helper Service, instalowany ze sterami NVIdii może ekstremalnie opóźniać zamykanie systemu. Po jej wyłączeniu system będzie się zamykał szybciej. Skutkiem ubocznym będzie spowolnienie gier 3D. Jeśli jednak nie grasz często lub wcale możesz się spokojnie tego pozbyć.

Start >>> Run (Uruchom) >>> services.msc

Znajdź usługę o nazwie NVidia Driver Helper. Następnie wyłącz go: chwilowo - Stop, na stałe - zmienijąc Startup Type na Disabled.

Source: http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989