Problem z wypakowaniem /i lub naprawieniem archiwum 2GB

Czesc. Mam problem z archiwum niedawno je utworzyłem tyle, że póżniej są z nim problemy. Znajdowały się tam 40 tysięcy obrazków o samochodach. Zajmuje to ok 2 GB (1 part!). Usunąłem folder i pozostało mi tylko to archiwum a gdy próbuje je rozpakować to wyskakuje komunikat że niektóre pliki są uszkodzone. Tyle , że przedtem pliki nie były uszkodzone. Teraz pokazuje że kilkanaście plików jest uszkodzonych. Próbowałem naprawić archiwum np. programem Advanced Rar Repair ale na końcu pokazuje “not found” i się zatrzymuje, że dalsza procedura jest nie możliwa bo za mało miejsca a na partycji w której przechowuje jest 5 GB miejsca wiec nie rozumiem dlaczego z 2 GB archiwum robi sie tymczasowych tak wiele. A probowalem innym programem RAR Repair Tool to po iluś procentach zatrzymuje sie i wyskakuje błąd.

Musisz najpierw scalić archiwum w np. total comanderze, a następnie wypakować. Do wypakowania potrzebujesz około 2 krotności wielkości pliku rozpakowanego ze względu na to że program zapisuje dane w pliku wymiany (czyli w tym wypadku ok. 6-8GB). Wypakuj tylko część archwium (np. 100 zdjęć) po scaleniu i zobacz czy wszystko jest ok. Jeśli tak to wypakuj archiwum w takich porcjach i nagrywaj na płytke lub coś takiego żeby zaoszczędzić miejsce.

Zobacz artykuły o zwalnianiu miejsca na dysku zajmowanego przez różne zbędne pliki (śmieci systemowe):

http://www.tweaks.pl/czytaj,zwalnianie_ … ku,59.html

http://blog.eldoras.com/2009/02/09/czys … indows-xp/

http://www.microsoft.com/atwork/getstarted/speed.mspx

http://pascal.alpha.pl/news.php?item.173.18

Oprócz tego:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=5989

Jak tworząc archiwum nie użyłeś opcji dodania danych naprawczych, to być może już nigdy nie odzyskasz plików zawartych w archiwum, KLIK.

To nie jest muliarchiwum tylko 1 archiwum. Mogę rozpakować do końca archiwum lecz niektóre zdjęcia nie zostaną wypakowane bo niby są uszkodzone ale podobno jest jakis ktory omija to i naprawia archiwum. Ja mam patycje systemowa jedynie 10 GB i zwolic udalo mi sie tylko okolo 3 GB danych wiecej nie da rady bo jzu usunalem pliki tymczasowe i z kosza a programy same tyle zajmuja i system. A jakim programem mozna naprawic i zeby zapisywalo pliki tymczasowe na innej partycji niz C: bo na innych patycjach mam po 250 GB wolnej przestrzeni. Probowalem tamtymi programami nawet jak wybralem inne miejsce na pliki tymczasowe to i tak dalej zapisywalo na C:.