Problem z wypaleniem pliku na płytę

Mam pytanie: Mam plik, który zajmuje więcej miejsca niż płyta, na którą chcę to zgrać… Czy da się wypalić na płycie plik, który uległ skompresowaniu? Czy jest jakiś inny sposób na wypalenie tego pliku na płytę? Proszę o pomoc…

Jeśli plik spakowałeś do archiwum 7z, ZIP, RAR… to tak, możesz nagrać na płytę ten plik jak każdy inny.

Co to za plik? O ile jest większy niż pojemność płyty?

Kompresja “w locie” w czasie nagrywania nie jest możliwa, możesz go spakować przed nagraniem, jesli jest to np. jakiś program to nie uruchomisz go wtedy z tak nagranej płyty.

Ten plik jest o ponad 500 MB większy niż zawartość płyty… Format pliku to plik obrazów… Powiedzcie mi dokładnie jak mam zgrać to na płytę jak przed wypaleniem ją spakowałem na odpowiedni rozmiar…?

“Obrazów” czyli jakieś zdjęcia? Po spakowaniu zajmują już tyle, że mieszczą się na płytkę?

Np. w programie CDBurnerXP - klikasz na “Płyta z danymi” i wrzucasz plik do okienka programu.

A może “Plik obrazów” to chodzi Ci o obraz płyty, np. ISO?

Tak ISO… Ale to nie ma większej różnicy… prawda??

czego to iso ? co to było? system czy co? jeżeli to był system np XP to spaprałeś sprawe ta płyta juz w napędzie nie ruszy automatycznie ,nie zainicjuje już instalatora systemu! Jezeli dane iso są większe niż CD to nagrywaj na DVD

jest zasadnicza - nic z tym nie zrobisz; chyba że kupisz płytkę podwójną

Gregor ale ty kombinujesz.

Jak dostałeś od kogoś plik ISO to powinieneś go od razu wypalać na płytce (być może na DVD), np. jak masz obraz obraz systemu Windows czy jakiś Linux, itp.

Jeśli się nawet na DVD nie mieści to w zależności od tego co w tym ISO jest (zdjęcia, filmiki) możesz go podzielić na dwie części i nagrać na dwie płytki.

Jeśli sam zrobiłeś to ISO z jakiś plików z dysku to nie potrzebnie. Jak już chcesz coś pakować to do RAR lub ZIP i takie archiwa nagrywać na płytę.

A jeżeli po spakowaniu się nie mieści na płytkę to pozostaje nagranie na dwie i tyle.

Nie powinno się pakować programów bo po nagraniu ich nie uruchomisz (będziesz musiał kopiować wszystko na dysk i rozpakowywać.

//EDIT

W ogóle nagrywanie spakowanych plików mija się z celem…

Ok… Dzięki za pomoc…

Jeśli sam utworzyłeś ten obraz ISO i zajmuje więcej niż płyta CD to na musisz nagrać na DVD lub zrobić obraz od nowa, tak aby zmieściło się na CD.

Jeśli zajmuje więcej niż jednostronna płyta DVD to musisz użyć płyty dwuwarstwowej DVD.

Jeśli to jest obraz ISO jakiejś kompletnej płyty (gra, system, inny program, film) to nagrywasz bez jakiegokolwiek dzielenia, pakowania itp.

Np. w programie CDBurnerXP - “Nagraj obraz ISO” i wskazujesz w programie ten plik ISO - “Wybierz obraz ISO do nagrania”

A może wie ktoś jak podzielić plik na dwie części tak aby zmieściło się na dwóch płytach??

Jaki plik chcesz dzielić? Ten ISO? Jeśli tak, to jakie dane ten plik ISO zawiera. Jeśli chcesz pomocy to podawaj więcej szczegółów.