Problem z wysokim pingiem


(dawidp90) #1

Witam. mój problem polega na tym iż mam ostatnio dość duży ping (~200ms) w grach LOL i CS, do tego strony internetowe (facebook, youtube itd.) ładują się wolniej niz zwykle. jeśli chodzi o ping w grach to zwykle było to ~90-120ms. Zwolnienie internetu pojawiło się gdy nie dawno temu przez cały dzień go nie było ponieważ w "serwerowni" nastąpiła awaria routera a od momentu "naprawy" internet zwolnił. 

tu daje link do netalyzr

http://netalyzr.icsi.berkeley.edu/restore/id=36a470be-21861-80debb41-dd5a-4427-8600/rd#CheckHiddenProxies

http://n1.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=369839a0-26553-ad7a3810-db87-4e1c-bb8e

jeśli czegoś istotnego nie napisałem to proszę pisać 


(Longhorn2009) #2

Z takimi problemami to raczej do swojego dostawcy się zgłoś, nie do nas.


(Mariusz Czarny) #3

Witam,

Mam podobny problem, nagle spadł mi ping z 30-50 do 200ms. Nie przypomina mi się jakaś awaria. Raczej to nagle się zaczęło. Mój dostawca zawsze zwala winę na wirusy itp…

Pytanie, czy rzeczywiście tak jest? Komputer ma wpływ na ping? Proszę o rady zanim zacznę męczyć mojego “kochanego” dostawcę.


(Longhorn2009) #4

Zawsze możesz zrobić skan programem antywirusowym czy malwarebytes anti malware, aby upewnić się czy system jest czysty. Podłącz się przewodowo z routerem, gdy korzystasz z WiFi. Możesz też wyłączyć programy pracujące w tle i sprawdzić obciążenie łącza w spoczynku (poprzez menadżer zadań).


(maciejnet) #5

Na razie zrób test winMTR do swojego serwera i klej tutaj log. Byc moze wina tkwi w internecie po za usługodawca. Btw jaki operator ISO? Jaka prędkość download/upload?


(Mariusz Czarny) #6

Przeskanowałem G-Datą, cleanerem i spybotem. Coś tam znalazły, poczyściły ale problem taki sam.

Prędkość mam 30/3

Zmieniłem też ostatnio router na netisa.

Ale problem został.

winMTR jeszcze nie robiłem.

 


(MatX_) #7

Bez zrobienia trasy winMTR’em ciężko będzie stwierdzić gdzie leży problem. Zmiana na Netisa to raczej niezbyt dobra zmiana, dosyć awaryjne routery.