Po formacie dysku VLC nie odtwarza poprawnie filmów

Cześć,

Po 8 latach zostałem zmuszony zrobić format dysku i zainstalować system od nowa (a za tym idzie cała masa programów które używam)

Jednym z nich jest VLC do odtwarzania filmów video. Zainstalowałem najnowszą wersję i niektóre filmy o rozdzielczości 1920x1080 wyświetlane są w pionie a nie poziomie (inne filmy o tej rozdzielczości wyświetlają się poprawnie - mowa tutaj o VLC bo w takim systemowym Media Player wszystkie video odtwarzane są poprawnie)

I nie chodzi mi tutaj aby w VLC ustawić obrót poprzez “Dostosowanie i eferty --> Efekty video --> Geometria” tylko gdzieś musi być jakaś opcja która będzie mi wyświetlała poprawnie te filmy na stałę bez użycia w/w metody. W poprzedniej wersji pewnie jakoś to ustawiłem, że było OK, ale za “chiny ludowe” nie potrfię sobie tego przypomnieć.

Pomożecie ?

To nie jest raczej kwestia ustawienia vlc tylko jakiegoś błędu. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś miał renderować film obrócony o 90 stopni :slight_smile:
VLC pobrany ze strony producenta? Sterowniki grafiki zainstalowane? Windows w pełni zaktualizowany? Próbowałeś innej wersji VLC?

@anon741072: tak wszystko tak jak piszesz, grafika jest, vlc pobrany ze strony producenta wersja 3.0.6. Spróbuje ściągnąć jakąś starszą wersję i zobaczymy …

Tutaj masz wszystkie wersje http://download.videolan.org/pub/videolan/vlc/ chociaż u mnie ta 3.0.6 działa bez problemu.