Problem z wyświetlaniem grafiki

(Wollverine) #1

Mam dośc niecodzienny kłopot, w ogóle to mam starszy sprzęt bo mój nowszy uległ zniszczeniu. Mianowicie obraz zwłaszcza w aplikacjach flash, grach wyświetla sie w skokowo, oraz podczas odświeżania ekranu. Obraz wyświetlany z góry na dół i to dośc wolno, a w grafice 3d wszystko sie plącze, inne kolory i szarpanie obrazem. Moja płytas główna to Procomp BVC3A versja biosu 1.8 (najnowsza), karta graficzna GeForce Titanum 64 DDR 4xAGP, przy czym płyta obsługuje 2xAGP. Mój znajowy kupił podobny sprzet przy czym ma zintegrowaną grfike i jemu to chodzi wszystko OK, gry, filmy i wogle. Nie mam pojęcia o co z tym wszystkim chodzi.

(JNJN) #2

System

Sterowniki

Kodeki

Ustawienia

Sprzęt

Inne

Podaj dane kompa, błędy,co robiłeś.

W podpisie zmień kolor czcionki na właściwy.

Poczytaj Regulamin.

JNJN

(Wollverine) #3

System: Windows XP SP2

Sterowniki: sterowniki pod płyte są windosowskie, tak samo jak do płyty muzycznej, do karty grraficznej użyłem detonatorów nvidi 45.32, no i DirectX 9, który sie instaluje wraz z windowsem, odinstalowywałem go i instalowałem 7 ale też zawiele nie pomogło.

Kodeki: jedynie co instalowałem to ffdshow-20040616_SSE2 ale one to raczej nei są winne bo przed ich zainstalowaniem działo sie to samo.

Ustawienia: hmmm... rozdzielczośc ustawiona jest na 1024x768 w 32 bitowym kolorze, częstotliwośc odświerzania 85 Hz

Sprzęt: Płyta główna: Procomp BVCA, Procek Celeron 633 MHz, pamięć 224 SDRAM, grafika GeForce 2 Titanum 64 DDR, muzyczna Soun Blaster 128 PCI, 2 dyski twarde po 40 GB (7200 obr/min), kable wolno przesyłowe IDE 60.

Inne: próbowałem ze starszymi kartami graficznymi na któryh rzekomo chodziło wszystko dobrze i wszystko zachowywało sie dokładnie tak samo.

Strasznei dziwnie sie ten komp zachowywuje tak go to zwalnia że niekiedy mam ochote go kopnąć i wyrzucić przez okno. Podczas odświerzania wszstkie ikony znikają i powoli zacynaja sie pojawiać od góry, dokładnie tak samo jest gdy wyświetlana są aplikacje flash i inne dwuwymiarowe gry, widoczne to jest w grach zwłaszcza podczas przesuwania sie ekranu.

Pierwsze co zrobiłem przy zainstalowaniau windowsa to antywirusy i tym podobne programy, no i spoko chodziło wszystko, zawuwarzyłem że podczas użytkowania Firefoksa gdy natknołem sie na pytanie czy zazinstalowac Flash Playera tak mi zaaczeło sie to dziac ale moze to tylko przypadek, a może to ona tak zwalnia mi kompa, sam już nie wiem.

Jak by mi ktos pomógł to byłbym strasznie wdzieczy. Pozdrawiam

Złączono Posta : 22.04.2006 (Sob) 20:22

No to hyba nikt mi już nie pomoże! !!