Problem z wyświetlaniem informacji na TV Adobe Flash Player 14

(Mario525) #1

Witam, mam problem z Adobe Flash Player pojawia się komunikat : "Adobe Flash Player dziala wolno. Jezeli skrypt bedzie nadal uruchomiony spowolni dzialanie komputera lub przestanie on reagowac" dodam, że oczywiście wgrana jest najnowsza wersja. Komputerek wyswietla tylko informacje na telewizorze. Próbowałem wgrywać poprzednie wersje, format też nic nie pomógł. Działa na systemie Windows XP HE. Jest ogólnie naście takich komputerków typu (nettop), które wyswietlaja informacje na ekranie, a tylko na jednym jest problem z tym adobe flash player. Próbowałem już różnych rozwiązań podanych na innych forach i google, ale póki co nie pomaga nawet format.  Jeśli na tym komunikacie kliknę "Nie" to pojawiają się informację, ale bardzo mozolnie, lecz i tak po 5min jest ten komunikat i tak ciągle. Ma ktoś jakieś rozwiązanie ??

(Bogdan_G) #2

Jeśli nie pomaga format, to znaczy, że akurat w tym komputerku prawdopodobnie występują problemy z czasem systemowym, co sypie podobnymi błędami certyfikatów, albo coś z grafiką, czy pamięcią. Sprawdzanie zasilania, temperatur i tam takie. Zacząłbym od wymiany baterii CMOS odczekując kilka minut, żeby bios się zresetował. Gdy dalej problem po ustawieniu czasu, to wypada przetestować pamięć i grafikę. Programów Ci jest pod dostatkiem.

A przy wystąpieniu błędu z flash player, to nie ma nic w podglądzie zdarzeń?

(Mario525) #3

Nie ma żadnych alertów dotyczących flash player’a. Ostrzeżenia jakie się pojawiały to W32time związany z synchronizacją czasu, ale to nie ma większego znaczenia, bo po synchronizacji jest to samo. Więc testuję pamięć RAM (ewentualnie podmienię). Ogólnie te komputerki trochę się grzeją i co prawda jest przymocowany do ściany, ale próbowałem go już położyć swobodnie i nadal to samo, a temp. procka 73 stopnie, temp. dysku 61 stopni (dysk ssd), płyty głównej 66 stopni.

W pamięci RAM nie znalazł żadnych błędów (testowane MemTest’em).

(Bogdan_G) #4

Stawiałbym na przegrzewanie się jakiegoś układu w tym piecyku, o którym piszesz. No, nie wiem, jakie masz modele i jakie w nich podzespoły. Wszędzie jednak są procesory i priorytetem jest staranne zabezpieczenie dobrą pastą termoprzewodzącą.

(Mario525) #5

W załączeniu temperatury. A teraz podłączyłem go pod monitor 15" i przy tych samych w sumie temp. wyświetla płynnie i brak komunikatu flash player’a.

Po dłuższym czasie jednak też zaczyna się delikatnie przycinać, lecz bez jakichkolwiek komunikatów póki co.