Problem z wyświetlaniem kolorów w grach

witam grając w Battlefield 4 zauważyłem, że wszystkie ciemnie pomieszczenia, cienie, postacie itp mają lekko czerwony kolor a paleta kolorów przypomina 16 bitową widać to np. patrząc na oświetlone ściany widać przejścia między kolejnymi odcieniami moja karta graficzna to MSI R9 270 Twin Frozr IV, a monitor PHILIPS 196V4LSB2/00 podpięty przez konwerter D-SUB - DVI dostarczony z kartą, windows 8.1 64 bit, sterowniki AMD Catalyst 14.4

 

oto zdjęcie Battlefield 4 szczególnie widać w lewym dolnym rogu i na dymie 

 

post-250567-0-12361600-1403134323_thumb.

A na innych grach jak jest?

W bf3 ekran ma.lekkie zakłócenie, minecraft 16bitowa paleta kolorów

A i w GTA IV, bf4, bf3 mi słuchawki trzeszczą jak coś się porusza na ekranie

A nie aktualizowałeś ostatnio steru do karty?

 

Może warto sprawdzić to na starszym sterze?

 

Jaki masz zasilacz?

 

 

Sprawdź połączenia monitor - komputer, sprawdź na innym kablu sygnałowym, na innej przejściówce, na innym gnieździe karty DVI jak masz?, może karta grafiki - duży wybór.

 

Sprawdź na innym monitorze?

Problem jest tylko podczas grania na pulpicie jest wszystko ok wiec to monitor wyklucza stery 14.6 beta 1 chyba wgrać 13.7 chyba jak pamiętam bo wcześniej tego nie bylo

A i zasilacz crosair vs650 eu

 

No to może tu problem?

Na 14.4 to samo ostatnią 13 zainstaluje

Z tego co widziałem nie tylko ja mam ten problem. Ale nikt go nie rozwiązał tylko starsza wersja sterów

Tylko najpierw odinstaluj obecny ster, katalog AMD/ATI jak jest z dysku usuń ręcznie, czyszczenie systemu Ccleanerem, restart i niech zainstaluje system ster systemowy do karty i dopiero zainstaluj wersję 13… restart i sprawdź.

Ok jak coś dam znać czy pomogło bo nie ma mnie w domu teraz xd

nie pomogło lecz odkryłem, że karta piszczy tylko przy wyłączonym vsync w grach jak włącze wszystko jest ok co może być problemem?

 

Karta i monitor (zła współpraca),sterownik?

 

Sprawdź na połączeniu monitora z kartą przez DVI-D.

 

http://forum.pclab.pl/topic/327451-Vertical-Sync-VSync-znaczenie-w-grach/