Problem z wyświetlaniem kolorów


(smaky) #1

Witam.

Łączę się z internetem przez modem GPRS/EDGE w sieci Orange. W zwiazku z tym mam pytanie czy to normalne ze na stronach widac kolory tak jakby w palecie 16 bitowej, czyli rozdzielone na rozne pasma. Zdjecia maja wzyrazna pikseloze a w systemie jest ustawiona 32 bitowa paleta. Dodam, ze jak sie laczylem przez kabel to tego nie bylo.


(goomish) #2

Normalne, niestety....

Stary numer francuzów. Uszczęśliwili tym nie tylko naszych pomarańczowych ale też innych korzystających z Vodafone. Cytat (pośredni bo z jakiegoś forum) z orange.pl:

"W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników transmisji GPRS w sieci IDEA, uruchomiony został mechanizm OSN (Optimisation Service Node). Jego efektem jest polepszenie użytkowania dostępu do Internetu przez APN http://www.idea.pl z wykorzystaniem pakietowej transmisji danych. Pozytywny wpływ tej funkcjonalności, można zauważyć np. w przyspieszeniu tempa otwierania stron WWW.

OSN to automatyczna optymalizacja i kompresja ruchu http, niewymagająca instalowania dodatkowych aplikacji przez użytkownika w jego telefonie.

Mechanizm ten umożliwia: optymalizację korzystania z Internetu za pomocą GPRS (np. strony www otwierają się szybciej); szybszą nawigację - najpierw pobierana jest strona z tekstem, później obrazki; zmniejszenie wielkości danych przesyłanych/ odbieranych przez użytkownika, co wpływa na zmniejszenie opłat za GPRS."

Trochę o tym tu i w części linków wyszukanych pod hasłem Orange, OSN


(smaky) #3

Aha to rozumiem, że to nie jest takie cudo jak mi się wydawało.