Problem z wyświetlaniem obrazu

Witam,

mam problem z nowymi grami i większością starych. Po odpaleniu powiedzmy takiego Test Drive Unlimited, komputer zacina się po około 5-15 minutach na ekranie pojawiają się na przemian czerwone i czarne paski, a następnie zwiecha ( dziwięk działa jednak nic nie da się zrobić prócz resetu).

Gra nie zacina się zawsze w tym samym miejscu, potrafi 3 razy utknąć w briefing’u by za 4 przejść płynnie.

Problem występuje w każdej nowej grze, jedynym wyjątkiem jest Hitman:Blood Money. Komp potrafi zaciąć się nawet przy 10letnim Anno 1602.

Zmiana sterowników, poprawianie przewodów, reinstalacja windowsa (testowane pod xp i vistą) nie daje żadnego efektu. Gry i system są orginalne.

Konfiguracja:

Core2duo E4500 @ 2,5 ghz

EVGA nForce 650i ultra

4 x 1gb ram KingMax 800mhx

8800GT XFX 512mb

Segate 250gb 16mb

Rasurbo 550w

xp proffesional

wersja sterowników do karty graficznej: 169.21

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc, ja już nie wiem jak to naprawić.

Pozdrawiam,

wTx

Trudno uwierzyć, żeby E4500 przegrzewał się, ale wszystko na to wskazuje, szczególnie, że chyba go podkęcałeś, co wynika z opisu konfiguracji.

Jedyne rozwiązanie, jakie widzę, to przywrócenie nominalnego taktowania i sprawdzenie, czy problem nadal występuje, czy może ustąpił.

Uaktualnij biblioteki DirectX : viewtopic.php?f=7&t=213229

Sprawdż czy masz dobre sterowniki : http://www.nvidia.pl/download/index.aspx?lang=pl

/do XP-ka są inne i do Visty inne /.

Jeżeli są odpowiednie i nic nie pomoże to plik ,nv4_disp.dll" skopiuj z C:\Windows\system32 do C:\Windows.

Pomocne tematy :

viewtopic.php?t=76390&highlight=sterownik%F3w-

viewtopic.php?f=2&t=233656

Dzięki za odp.

Przywróciłem normalne ustawienia procesora, jednak nic to nie dało.

kolejnym takim restarcie sprawdziłem temperatury. Procesora była okolicach 43 stopni. Jednak co mnie zdziwiło temp. procesora graficznego juz po resecie wynosiła 78 stopni. Ustawiłem prędkość wiatraczka karty na 100% i problem ustąpił, 2 godziny bez zwiechy. Tylko teraz można odnieść wrażenie jakby w pokoju startował odrzutowiec… Można jakoś ustawić by wraz ze wzrostem temp obroty wiatraczka podnosiły się ( auto control marnie działa)?