Problem z wyświetlaniem zdjęć na stronach WWW - sprawka SP3?

Witam.

Otóż strony wyświetlają mi się poprawnie tylko obrazki są zmniejszone. Mam takie info w czarnym pasku nad obrazkiem, np.:

“Zmniejszono: 80% z normalnej wielkości [640 x 507]. Kliknij, aby zobaczyć cały obrazek.”

A właśnie obrazek nie jest duży i mógłby być spokojnie wyświetlony w całości i jest to trochę denerwujące. Używam Firefoxa 2.0.0.14. Ostatnio instalowałem Service Pack 3 i może to jest tego przyczyna? Ma ktoś podobny problem? Jak to rozwiązać?

Pozdrawiam

Edit 2 , 19.05.2008

Zauważyłem, że zdjęcia mi się zmniejszają jeśli w przeglądarce Firefox: Narzędzia>opcje>Treść>Włącz obsługę języka JavaScript - mam to zaznaczone. Jeśli odznaczę to wyświetlają mi się poprawnie. No ale jak mam tą opcją odznaczoną to strona czasami robi się nie użyteczna, jak chce coś kliknąć na niej, np. żeby mi się rozwinęła tabela, czy te podobne to nie można, nie zadziała na niej coś co wymaga JavaScript. Czy możecie sprawdzić jak jest u Was z wyświetlaniem zdjęć w takiej konfiguracji czyli z zaznaczoną tą opcją i niezaznaczoną? Czy można temu jakoś zaradzić oprócz - niekoniecznej jak widać z dyskusji - zmiany rozdzielczości. Z góry dziękuje.

możesz podać jakiś przykład? Link do strony gdzie tak się dzieje? screen z problemem?

wygląda to jak na normalną miniaturę, którą generują hostingi zdjęć.

Oto cała strona:

http://forum.pclab.pl/index.php?act=ST&f=63&t=281164

a oto screen:

8b7f606404ba350e.jpg

Ciekaw jestem jak jest u innych właśnie na tej stronie.

U mnie to samo. Też mam ff 2.0.0.14 i dodatek Sp 3.

No i przyznasz zapewne że jest to bardzo denerwujące kiedy widzisz zdjęcie słabo widoczne a które może być normalnie wyświetlone.

To troche jest bez sensu jak np w tym zdjęciu czy w wielu podobnych bo nie ma takiej potrzeby…

U mnie obrazki na tej stronie wyświetlają się w naturalnej wielkości. (Windows XP + SP3; Firefox 2.0.0.14)

cd7d0a37580651d6m.gif

A umieszczanie miniaturek na forum jest rzeczą całkowicie normalną.

Moje stwierdzenie wynikała z Twojego opisu.

Niektóre skrypty na forach mogą zmniejszać (skalować) wielkość obrazka w zależności od rozdzielczości na której pracujesz. Innego wytłumaczenia nie widzę. U mnie pod Fx i innymi przeglądarkami wyświetla się normalnie. Nie używasz jakiś dodatków związanych z wyświetlaniem grafik na stronach www?

No to już załamka… Nie wiem co jest grane…:frowning:

Z dodatków do Firefoxa używam tylko takie:

Adblock Plus

Minimize To Tray Enhancer

MinimizeToTray

ReloadEver

ale one moim zdaniem nie wpływają na to. Używam wszystkich standardowych programów.

Jaką masz rozdzielczość ekranu?

1024x768

Dodam jeszcze że używam starej Javy dostarczoną z Neostradą: Java 2 Runtime Environment, SE v1.4_03. No ale to chyba nie może być to?

No to masz odpowiedź. Zmieniłem rozdzielczość swojego monitora i mam to samo. Jak pisałem - skrypt forum dostosowuje obrazek do rozdzielczości.

Wszystko w tym temacie. Zwiększ rozdzielczość jeśli możesz. Nic nie poradzisz.

6d309283754d98bdm.gif

Dodam że mam monitor 17 cali i stosuje rozdzielczość 1024x768.

Widać że rozdzielczość też ma na to wpływa jak mówisz i przetestowałeś u siebie.

Ale najlepsze jest to co teraz zrobiłem. Wyłączyłem wszystkie 4 dodatki naraz:

Adblock Plus

Minimize To Tray Enhancer

MinimizeToTray

ReloadEver

i wspomniana strona wyświetliła się normalnie.

Wydaje mi się że sie “gryzły”: Minimize To Tray Enhancer i MinimizeToTray.

Wszytskie opcje pozostawiłem odznaczone. W dodatku:

Minimize To Tray Enhancer

-Uruchom aplikację w postacji zminimalizowanej

-Uruchom wraz ze startem Windows

-Nie wyświetlaj ikony na pasku stanu

a w dodatku MinimizeToTray

-Zawsze minimalizuj do obszaru powiadomień

-Minimize to tray on close

-Dwukrotne kliknięcie na ikonie przywraca aplikację.

Wyczyściłem wszystkie ciasteczka CCleanerem, zrestartowałem komputer i wszystko gra w takiej konfiguracji :slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc.

Dziwne, mój monitor również pracuje w rozdzielczości 1024x768, a mimo to, jak widać na zrzucie obrazki są wyświetlane w naturalnej wielkości.

Post z 15.05.2008 (Czw) 11:03, który napisałem jest chyba nieaktualny, został prawdopodobnie napisany nie uwzględniający tego co teraz napisze.

Zauważyłem, że zdjęcia mi się zmniejszają jeśli w przeglądarce Firefox: Narzędzia>opcje>Treść>Włącz obsługę języka JavaScript - mam to zaznaczone. Jeśli odznaczę to wyświetlają mi się poprawnie. No ale jak mam tą opcją odznaczoną to strona czasami robi się nie użyteczna, jak chce coś kliknąć na niej, np. żeby mi się rozwinęła tabela, czy te podobne to nie można, nie zadziała na niej coś co wymaga JavaScript. Czy możecie sprawdzić jak jest u Was z wyświetlaniem zdjęć w takiej konfiguracji czyli z zaznaczoną tą opcją i niezaznaczoną? Czy można temu jakoś zaradzić oprócz - niekoniecznej jak widać z dyskusji - zmiany rozdzielczości. Z góry dziękuje.