Problem z wyświetlaniem

Na wstępie witam wszystkich - otóż mam taki problem natury technicznej.Mój monitor (Hyundai L70N lcd)nie wyświetla przy starcie formatu dos tylko jest komunikat VIDEO MODE NOT SUPORTED -na monitorze analogowym jest wszystko w porządku, a na innym sprzęcie monitor działa poprawnie .Czy to może być karta graficzna (radeon9550)czy coś z tym związane ?z góry dziękuje za porady .

To raczej nie wina kompa ani grafiki tylko monitora. Poprostu wygląda że twój monitor LCD nie obsługuje rozdzielczości jaka jest uruchamiana przy starcie komputera (ekrany BIOS). Bierze się to z tąd że monitory LCD pracuja najlepiej w rozdzielczości maksymalnej (np 17’’ w rozdzielczości 1280x1024) a w mniejszych rozdzielczościach następuje coś w rodzaju rozmycia obrazu gdyż jest on rozciągany na te 1280x1024 piksele…

Monitor powinien wyświetlać co najwyżej ostrzeżenie że za mała rozdzielczość ale i tak mimo to wyświetlać jakiś obraz.

Może jakieś dziwne częstotliwości odświeżania masz w BIOS-ie.

Sprawdź w instrukcji do monitora czy da się to jakoś ustawić. Może jest jakaś opcja odpowiedzialna za rozciąganie obrazu lub wogole dostosowywanie do niższych rozdzielczości.

Tylko , że monitor był w serwisie hyuddaia - a wnim nic nie znależli, także sądze że karta graficzna jest uszkodzona ,bo na innym sprzęcie tak samo skonfigurowanym działa wszystko poprawnie.

Video mode not suported oznacza że poprostu jest tryb obrazu o parametrach nie obsługiwanych przez monitor. Ja bym poprostu podłączył do twojego kompa inny monitor i sprawdził jakie są częstotliwości odświeżania w bios-ie podczas ładowania systemu (gdy na LCD-ku ci nie działa)… Zapewne się okaże że monitor nie obsługuje takiej częstotliwości w takiej rozdzielczości… a tego jaka jest częstotliwość w BIOS nie można ustawić… raczej jest mało prawdopodobne by był to problem karty graficznej skoro w windows wszystko jest już ok i zapewne możesz grać w gry bez najmniejszych problemów…

Wcześniej komp działał prawidłowo a w biosie wszystko w porządku.Ale i w pracy na windows obraz jest trochę jakby rozmyty są takie odbicia przy ikonach. Miałem dosyś długo podłączoną kartę do tv i może to być przyczyną nieznacznego uszkodzenia grafiki.

W sumie to powiem szczerze że niewiem. Ja miałem też taki obraz rozmyty i te cienie od ikon czy też takie jakby poziome kreski od belki okna dialogowego (tekst z przyciskiem OK) jak je przesuwałem (okno) to było to bardzo widać… i była to wina monitora bo teraz na tej samej karcie graficznej mam monitor LCD na D-sub (złącze niskiej jakości takie samo jak w normalnym monitorze crt) i nic z tych rzeczy sie nie dzieje.

Może poprostu spróbuj przetestować swoją karte graficzna u jakiegoś kolegi czy coś. Naprawde chciałbym ci pomóc. Może ktoś inny miał podobny problem.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam. Będe coś kombinował w serwisie -tak czy tak sprzęt mam na gwarancji.