Problem z wyszukiwaniem w Menu Start

Witam. Od pewnego czasu mam problem z szukaniem plików w Menu Start. Chodzi o to, że gdy wpiszę obojętnie co, to zamiast wyników, wyskakuje mi takie coś: problemzd.png

Mam Windows 7 Ultimate x86. Z góry, dziękuję za pomoc.

No tak. Wyszukiwarka przede wszystkim służy do wyszukiwania tego “czegoś” co znamy z nazwy, a nie wiemy, gdzie się znajduje np. w naszym kompie. To co pokazujesz na screen’ie (u góry) to są wyszukane (skojarzone) przez system, powiedzmy odnośniki, które mogłyby się do tej komendy odnieść. Akurat wpisałeś komende cmd, czyli uruchomienie wiersza poleceń. Nie sugeruj się, w tym przypadku propozycją win, tylko wciśnij enter i masz komende poleceń.Pozdro :slight_smile:

Dziwne, że u mnie jak wpiszę “cmd” to bez problemu odnajdzie mi Wiersz Polecenia…

sdgei.png

Tak, masz rację sla17. U mnie też wyświetla się to, czego potrzebuję. :slight_smile:

Próbowałeś tych sposobów?

  1. Otwórz okno Opcje indeksowania, klikając przycisk Start, a następnie polecenie Panel sterowania. W polu wyszukiwania wpisz opcje indeksowania, a następnie kliknij pozycję Opcje indeksowania.

Kliknij przycisk Zaawansowane. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

W oknie dialogowym Opcje zaawansowane kliknij kartę Ustawienia indeksowania, a następnie kliknij przycisk Odbuduj. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź.

  1. START -> Panel sterowania -> Programy i funkcje -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows i na drugiej pozycji od końca masz Windows Search. Odznacz to, spowoduje to odinstalowanie usługi wyszukiwania. Uruchom ponownie komputer i ponownie uruchom tą usługę poprzez zaznaczenie opcji, którą przed chwilą odznaczyłeś. Spowoduje to zrestartowanie usługi Windows Search, a w skutkach powinna zacząć działać normalnie.

  2. W menu start wpisz msconfig, zakładka usługi. Wyszukaj tam usługi Windows Search oraz Indeksowanie. Sprawdź czy są aktywne. Wyłącz antywirusa na test.

Racja. Przecież sposobu 3 nie możesz wykonać, bo póki co nie działa wyszukiwanie. Tę opcję uruchomisz też tak:

START-> Panel sterowania-> Narzędzia administracyjne-> Konfiguracja systemu(to jest w skrócie msconfig)

Napisz o efektach.

Pozdrawiam.

Narzędzie do konfigurowania systemu dopali także naciskając kombinację klawisz Windows + R. Uruchomi to okno “Uruchom…” gdzie można wpisać msconfig :slight_smile:

Witam.

Niestety, żaden z powyższych sposobów nie pomógł… W punkcie 3 odnalazłem tylko Windows Search, ale nie było tam usługi Indeksowanie. Ktoś jeszcze ma jakieś rady?

Możesz spróbować jeszcze naprawy plików systemowych, wykonując skanowanie na obecność w nich błędów.

  1. Z uwagi na to, że konsolę cmd należy uruchomić z prawami administratora, a w Twoim przypadku wyszukiwanie nie działa, a wykorzystując kombinację klawiszy Win + R wywołamy

polecenie “Uruchom”, aplikacja po wpisaniu jej nazwy uruchomi się, lecz bez praw administratora.

Musisz zrobić tak.

Folder Windows -> System 32 -> Musisz dalej znaleźć aplikację cmd (takie czarne okienko) i PPM uruchomić ją jako Administrator. Następnie wpisać komendę

sfc/scannow

i naciskać Enter.

Poczekaj na zakończenie skanowania i napisz treść komunikatu, który ukaże się po jego zakończeniu.

2)Innym sposobem jest również przywrócenie systemu do czasu sprzed występowania błędu, jeżeli oczywiście masz aktywne punkty przywracania.

A czy nie używasz przypadkiem programu antywirusowego McAfee ?

Chyba wiem w czym już tkwi problem , ale nie potrafię jednak tego naprawić. Chodzi chyba o prawa, bo mam dwa konta - swoje i Administratora, które aktywowałem w cmd. Na koncie Admina wyszukiwanie działa sprawnie, ale na moim nie… Tak więc może tutaj chodzi o te uprawnienia?

Dodane 08.07.2011 (Pt) 17:24

Odświeżam. Czy ktoś może mi pomóc? :?