Problem z wzdajnoscia kompa

Mam od poczatku gdy tylko zakupilem kompa problem.Mianowicie jak tylko cos kopiuje z plyty cd wszystkie aplikacje natychmiast tak zwalniaja ze szlag mnie trafia…mam tu np na mysli winampa…praktycznie niedziala…juz nie wspomne o przegladarce…Domyslam sie ze cos w nim jest zle skonfigurowane ale co to juz dla mnie wielka zagadka…Zna ktos moze jakis program do pomiaru wzdajnosci komutera ktory moglby mnie naprowadzic na wlasciwy temat…nie wiem co robic…nie chce interweniowac u sprzedawcy bo to MEDIAMARKT i pewnie potrwa to troszke zanim oddadza mi go…a jest mi potrzebny do pracy

Dodam tylko ze mam procesor 3,0…512 ram…i XP home edition

Z gorz dziekuje

Programów do mierzenia czystej wydajności nie ma.

Podczasz kopiowania, napewno bardzo zwlania system, ale to zalezy jak bardzo.

Bardzo pomocne było by napisanie jaki masz dysk twardy, bo reszta jest w jak najlepszym porządku.

Ja kiedyś miałem podobnie, otóż:

Po formacie i instalacji win2k - Gdy kopiowałem coś z płyty lub instalowałem np. gre, system tak zwalniał ze niemożliwe było słuchanie winampa. Nie mówic o innych rzeczach

Zrobiłem format - wszystko wróciło do normy

Po kilku miesiącach kolejny format - i znowu ten sam problem :roll:

Więc kolejny format - znów działa dobrze :shock:

Nie wiem od czego to zależało win2k Sp4 zawsze instalowany w ten sam sposób, nic nie było zmieniane w sprzęcie.

mój twardy dysk :160 GB

no chyba Menedżer zadań Windows mierzy wydajność?!

Niestety bardzo mało mi to mówi, przynajmniej podaj model.

Chodz wygląda na to ze dysk jest bardzo dobry i nie powinno być problemów, chyba ze jest uszkodzony.

Sprawdz go programem:

http://www.programs.pl/program,514.html

Bardzo dobrze będzie jescze jak wklejisz loga z HijackThis do działu Bezpieczeństwo.

acidschranz a cio to wzdajność :?

hehe literki mu sie przestawily :smiley:

a jesli chodzi o problem mialem tak na starym kompie to zalezy od plyty glownej tak mowil w serwisie i faktycznie po wymianie plyty glownej bylo ok …hmmm moze zaintsaluj nowe stery do plyty glownej

acidschranz > użyj do kopiowania programiku Copy Handler.

http://www.idg.pl/ftp/pc_5685/Copy.Handler.1.28.html

Program ma polski interfejs i jest naprawdę rewelacyjny. Używam go do kopiowania albo przenoszenia dużych plików. “0” obciążeń procesora. Jest szybszy od systemowego bez porównania. Ale najważniejsze, że nie obciąża procka :smiley: