Problem z zabezpieczeniem sieci ad-hoc

Witam,

mam problem z moją drukarką HP LaserJet Pro 1102w (Wi-Fi).

Mam połączenie z komputerem nie poprzez punkt dostępu, ale ad-hoc. Wszystko było OK., dopóki w akademiku ludzie nie pokupowali sobie tej samej drukarki i teraz, dzięki oprogramowaniu na komputerze, mogą łączyć się także z moją drukarką.

Chcę zabezpieczyć tę sieć hasłem, ale nie potrafię tego zrobić, bo nie wiem, o co chodzi z tymi kluczami WEP. Wpisuję hasło, i obojętnie gdzie to zawsze mam komunikat: hasło jest nieprawidłowe. Jak zabezpieczyć moją sieć? Proszę o pomoc, bo pierwszy raz spotykam się z jakimiś 4 kluczami WEP. Z góry dzięki.

Najpierw skonfiguruj sieć w panelu sterowania.Wejdź:Start-panel sterowania-Centrum sieci i udostepniania-skonfiguruj połączenie lub sieć-skonfiguruj bezprzewodową sieć ad-hoc.Nazwij ją,wybierz typ zabezpieczeń WEP wprowadź hasło(dokladnie 13 znaków).Potem postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do drukarki.Gdy dojdziesz do momentu wyboru sieći,wybierz tą utworzoną w panelu sterowania,podaj to samo hasło.Podczas konfiguracji w panelu sterowania bieżąca sić ad-hoc zostanie zastąpiona nową.

Rozwiązałem już swój problem, po prostu nie wiedziałem, że hasło WEP ma 5 lub 13 znaków. Dzięki i pozdrawiam.