Problem z zabootowaniem SuSE

(Grzelw) #1

Witm serdecznie!

Właśnie pobrałem z sieci Linuxa Suse. Wypaliłem obraz na DVD, no i teraz moje pytanie. Otóż co należy zrobić, aby podczas uruchomienia komputera ruszyła instalka? W biosie ustawiłem botowanie z napędu gdzie jest płytka z instalką ale nic sie nie dzieje. Może płytka nie jest botowalna? W takim razie co należy zrobić aby taką sie stała? Z góry dziękuje za pomoc! Szukałem odpowiedzi na ten temat, ale nie moge nic znaleść :frowning:

Pozdrawiam!

Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

(Bbieniol) #2

Jak ustawiłeś, żeby bootował z CD, to co się dzieje? Włącza się normalnie system, czy wyskakuje jakies info?

(adam9870) #3

Sprawdź sumy kontrolne MD5.

Tu pisze jak to zrobić: (post Zenek Rolnik )

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 69&start=0

(Grzelw) #4

Jak uruchamiam komputer najpuierw wyskakuje informacja żźe szuka płyty, a następnie uruchamia się normalnie windows!

Ja jak nagraleś płytę?

Nie rozpakowałeś przypadkiem wcześniej obrazu ISO za pomocą rara i później nagrałeś to na płytę?

Albo nie nagrałeś obrazu na płytę?

Powinieneś nagrać płytę z obrazu. Każdy program do nagrywania oferuje coś takiego.

Zresztą, było to nie raz poruszane na forum.

(Grzelw) #6

Dobra już wszystko gra! Uruchami się instalka itp. :slight_smile: Dzięki!

Jeżeli już z tym se poradziłem to teraz mam takie oto pytania:

1. Czy za pomocą tych porad http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=67509 usunę SUSE bez problemu z komputera?

2. Czy po zakończonej instalcji Linuxa podczas startu komoutera będę miał wybór z którego systemu chce korzystac?

Dzięki za odpowiedź !!

Pozdrawiam!

(adam9870) #7
  1. Raczej tak :slight_smile:

2. Tak! On instaluje bootmenagera: lilo albo gruba. Chyba gruba. Przy starcie systemu będzie "ekranik" z wyborem systemu.

(Grzelw) #8

No tak mam kolejny problem :frowning:

Podczas instalacji już po wyborze partycji w "dziale" pakiety pojawia mi się czerowony napis treści : "nie można odczytać pakietów, czyżby nośnik uszkodzony?" sprawdziłem płytke nie jest uszkodzona. Może obraz płyty był uszkodzony lub coś źle sie wypaliło?

(Mztswk) #9