Problem z zacinaniem się gier/filmów

Witam

Od jakiegoś czasu mam dziwne problemy z moim PC. Gram sobie od jakiegoś czasu w grę Path of Exile i miałem dziwne przypadki, że prawie co 3-4 sekundy gra mi się lekko zacinała na chwile, i za chwile to samo i to samo.

Włączyłem dzisiaj sobie w ramach przerwy od PoE CS: Source, i gram przez jakies 5 minut, i zaczelo sie znowu dziac to samo co w przypadku PoE. Znowu gra się pocinała co 3-4 sekundy i tak ciągle, aż wyłączyłem.

Dodam jeszcze że w ciągu 5 dni zdarzyło mi się, że komputer mi się wyłączył 3 razy. Wyglądało to tak, że najpierw monitor robił się czarny, a po chwili wyłączał się komputer.

Moje parametry:

Radeon HD4850

AMD Phenom X2 545

4GB RAM

Dodam, że komputer ma już z 3 lata.

Kiedyś miałem staruszka, to mi trzymał z 10 lat, a tutaj już jakieś “kolizje”

Pomoże mi ktoś może?

Cześć

Podaj jaki masz zasilacz (marka + moc).

Komputer się nie przegrzewa?

Pobierz HWMonitor i podaj temperatury podczas normalnej pracy jak i pod kilkuminutowym obciążeniem (grą bądź benchmarkiem).

Zjem kolacje i sprawdzę ten zasilacz

Za jakąś godzinę dwie, powinienem odpisać, to sobie sprawdzę na spokojnie jeszcze tą temperaturę.

To chyba wina tego zasilacza w ogóle… Był wymieniany na gwarancje, poprzedni byl gownem, ten chyba jest podobny.

Zrobię co mam zrobić i dam znać.

A może problem leży gdzieś indziej. Te duże gry są ostatnio dystrybuowane autorskimi torrentami. Może po prostu, bez twojej wiedzy, udostępniasz intensywnie instalkę innym użytkownikom?

Niby jak?

chieftec gps-450aa-101

Temperatura gdy nie grałem: http://i47.tinypic.com/16lgzfo.jpg

Temperatura gdy grałem: http://i45.tinypic.com/kxd85.jpg

A moc ma chyba 450w, a moj kabel 250w. Robi to jakąś różnicę?

Grafika bardzo się grzeje (w końcu zapewne padnie, mój 4850 też się grzał, wymieniłem mu chłodzenie ale i tak padł), jaki to model.

Czy chłodzenie na karcie nie jest zakurzone (wersje referencyjne mają z tym problem)?

:?:

No chodzi mi o moc zasilacza 450 watowego, którego podłączam kablem 250 watowym

Czyli co, karta do wymiany?

Czy chłodzenie na karcie nie jest zakurzone (wersje referencyjne mają z tym problem)?

Czy obudowa jest dobrze wentylowana?

Kurde, możliwe, że są zakurzone, ale jak odkręcałem boczną ścianę, to jakoś mi się nie chciało czyścić.

W ogóle nie wiem czy nowej karty nie kupic, ta 4850 to taki staruch już.

Sprawdzę do jutra jak z tym kurzem, i wyczyszczę przy okazji. Dam znać, czy coś się poprawiło.

Bez przesady, jeszcze daje radę (nie na najwyższych i może nawet nie średnich ale da się jeszcze pograć).

Dobra, odkręciłem obudowę, wziąłem się za czyszczenie tej karty i sam syf, po prostu co chwile mi jakaś kometa kurzu wylatywała :D:D

Włączyłem jeden filmik na yt, który mi się ciął w hd, i teraz działa bez zarzutu chyba.

Zostaje jeszcze kwestia tego wyłączania się komputera, na razie od kilku dni mi się to nie zdarzyło, więc chyba zasilacz jest spoko.

Dzięki :>

Zasilacz jest ok, komputer wyłączał się przez temperaturę.