Problem z zainstalowaniem drukarki w virtual pc

Ja z kolei mam taki problem na Virtual PC w wersji Windows 7. Zainstalowałem na nim Win98. Mam drukarkę Brother MFC-6490CW podłączoną przez USB. Podobno ta wersja Virtual PC obsługuje USB. Na wszystkich screenach widzę, że między przyciskami Akcja i Ustawienia powinien być jeszcze przycisk USB, a u mnie go nie ma. Jak to ustawić?

Zainstaluj drivery do drukarki: http://www.orgsoftcom.org/filemfc-6490cw.htm

Strona, którą podałeś, jest jakaś podejrzana. Cokolwiek bym nie wybrał (wybrałem sterownik dla WIn98), ściąga się jakiś Driver Detective. Po przerzuceniu go na wirtualny dysk Win98 stwierdza, że wymaga nowszego Windowsa. Poza tym według instrukcji ta drukarka nie obsługuje Win98. Ale patrząc po różnych tutorialach, już samo posiadanie drukarki na systemie gospodarzu powinno umożłiwić drukowanie na systemie gościu. Nie wiem tylko, czy to przypadkiem nie działa wyłącznie wtedy, gdy systemem gościem jest XP, a nie WIn98. Próbowałem też mapować port lpt przy użyciu i niby się udało, ale przy próbie instalacji w Win98 najzwyczajniej nie ma nazwy tej drukarki do wyboru.

To wszystko jest mi potrzebne do jednego starego programu, który się wykrzacza na WIn7, ale działa na WIn98. Muszę mieć w nim opcję drukowania.

Niestety firma już nie wspiera 98: http://welcome.solutions.brother.com/bs … 6490cw_all

Przepraszam za tą stronkę. Ale innej nie znalazłem z driverami dla 98.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to wsparcie dla WIn98 nie jest potrzebne. Podobno wystarczy udostępnić tą drukarkę, tak żeby druk wysyłał sygnał z Virtual PC do prawdziwego komputera i stamtąd drukował. NIestety znajduję same ogólniki, a nigdzie nie jest konkretnie napisane, jak to zrobić. Przykładowo na jednym forum:

Odpowiedź na powyższy post:

No i pytanie, jak to zrobić?

Dodane 23.02.2013 (So) 18:57

EDIT

No niestety, z tego co widzę to jednak potrzebna jest drukarka, obsługująca WIN98.

Dobra, to teraz sprawa wygląda tak - program, o którym piszę, niby działa na Win7, ale w losowych momentach miewa różne cyrki i zdarza się, że po kilku godzinach pracy nie da się zapisać gotowego projektu, bo wywala błąd. Dlatego wymyśliłem takie wyjście, żeby praca na programie odbywała się w VIrtual PC, a samo drukowanie już na właściwym WIndows 7. I teraz powstaje problem przenoszenia plików zapisanych w Virtual PC na właściwy dysk, bo Virtual PC ma swój własny dysk wirtualny, który działa niezależnie od mojego. Jak to ustawić, żeby program pod Virtual PC zapisywał pliki na właściwym Windowsie, a nie na dysku wirtualnym?

Cześć

Przykład: http://blogs.technet.com/b/windows_vpc/ … nd-vm.aspx

Niestety nadal jest źle. Zrobiłem folder wymiany według tego poradnika, odnoszący się do pendriva z systemem plików FAT32 (bo podobno Win98 nie obsługuje ntfs). I na systemie-gospodarzu (Win7) folder widać dobrze, a w WIn98 go nie ma.

beztytuuzte.png

Robię go w ten sposób, że w pasku poleceń Win7 wpisuję:

subst S: G:\

Dysk G: to pendrive. Po tym zabiegu w Moim komputerze pojawia się dysk S:. W Virtual PC w funkcjach integracji też się pojawia, zaznaczam go i z tego co rozumiem powinien się pojawić również w Moim komputerze na Win98. Kiedy próbuję zrobić skrót według poradnika, odnoszący się do \tsclient\S, to pokazuje, że nie znaleziono pliku. Próbowałem też zrobić folder wymiany odnoszący się do folderu na dysku C:, ale jest to samo. Co robię źle?

Na screenie powyżej pokazałem, jak to wygląda.

Jest jeden sposób, ale dość czasochłonny - kiedy kliknę ppm na mój komputer i wybiorę ,zarządzaj", otwiera się okno, w którym można załadować dysk vhd i wtedy przegrać z niego pliki. Ale po pierwsze trzeba to robić za każdym razem, a po drugie podczas gdy dysk jest załadowany do tego okna, przestaje działać w Win98. A cała procedura jest dla mojego taty, więc cały proces musi być możliwie najprostszy. Gdyby dało się go tam załadować na stałe, a jednocześnie tak żeby Virtual PC mógł nadal z niego korzystać, to by chyba rozwiązało problem, bo w WIn7 mógłbym kazać programowi odczytywać pliki tylko z tej lokalizacji.

Generalnie chodzi o program Micrografx Designer z 1994 roku, może ktoś wymyśli lepsze rozwiązanie - od razu napiszę, że tryb zgodności pomógł tylko trochę, a nieoczekiwane błędy nadal się zdarzają.

EDIT

Zainstalowałem VMWare. Wykrywa pendriva i pojawia się on wreszcie w Mój Komputer, ale z kolei nie działa CD-Rom, a chce zainstalować sterowniki do karty graficznej, która ustawiła rozdzielczość 640x480 i nie da się jej zmienić. Cd-Rom jest ustawiony na napęd fizyczny, więc nie wiem, czemu nie działa. W VirtualPC cd-rom działa dobrze.