Problem z zainstalowaniem karty sieciowej,brakuje plików

jak w temacie :frowning: zakupiłem kartę sieciową i kiedy ją włożyłem do kompa i włączyłem system już z nią w celu zainstalowania sterowników, to o dziwo taki komunikat za każdym razem mi się pojawia,kiedy próbuję zainstalować z dołączonej płytki stery.

66c41d3dff213187.jpg

z kąd mam te pliki wziąść ten RTL…? Czy ta karta się gryzie z dodatkiem service pack 3 które kiedyś zainstalowałem też do systemumuszę jakąs ścieżkę podać ale z kąd? Co radzicie,proszę o szybkie podpowiedzi :frowning:

aha a karta sieciowa to ta http://www.allegro.pl/item442166160_kar … 0mbps.html ale nie zakupowana z allegro, tylko wszystko u mnie w miejscowości w sklepie komputerowym…

Po osobnej instalacji SP dla Windows XP (nie tyczy się to SP zintegrowanego z płytą instalacyjną XP) w systemie tworzony jest ten katalog, do którego ścieżkę widać na screenie. W katalogu tym znajdują się wszystkie pliki ServicePacka3, tak aby system mógł przywrócić je w momencie gdy jakiś plik ulegnie uszkodzeniu, zmianie itp. Jeżeli katalog ten nadal znajduje się u Ciebie na dysku, to powinno wystarczyć wciśnięcie przycisku “OK”. Natomiast jeżeli usunąłeś ten katalog (nie koniecznie ręcznie, tylko np. jakimś programem do czyszczenia systemu) lub też z jakiejś innej przyczyny nie ma tego katalogu na dysku, to system nie może znaleźć pliku w wersji która go interesuje. Czasami wystarczy włożyć do napędu płytę instalacyjną Windowsa XP i podać mu ścieżkę do katalogu o nazwie i386. System przywróci sobie z tego folderu dany plik, co prawda będzie on najprawdopodobniej w starszej wersji niż ta dostępna z SP3, jednak wszystko powinno działać poprawnie.

Ewentualnie możesz też pobrać sterowniki ze strony Realteka i je zainstalować.

właśnie klikam w tym okienku “OK” i nic się nie dzieję ,czyli na to wychodzi że nie mam tego pliku na dysku,a o dziwo patrzę za nim w necie /w google/ i są te RTL… ale za nie się płaci …:o a jeśli bym od nowa odinstalował SP3 i od nowa ponownie zainstalować …to coś to zmieni,ryzykować??

Myślę, że ponowna instalacja nie ma sensu. Chcesz to mogę ci podesłać ten plik ale mam Windows XP z SP2 i wszystkimi poprawkami jakie wyszły, oprócz zbiorczego SP3 :), no chyba że ktoś inny mający SP3 podeśle ci ten pliczek.

No ale tak jak wcześniej napisałem, plik ten w najnowszej wersji powinien się znajdować w sterownikach dla tego modelu karty na stronie Realteka.

Masz kartę ralinka, więc wejdź na stronkę producenta i ściągnij najnowsze stery.

http://www.ralinktech.com/ralink/Home/S … ndows.html

ja już chyba zaczynam żałować że zainstalowałem ten SP3,jeśli możesz proszę podeśli mi ten plik,bo nawet wchodzę na realtek i też tam płatny on jest sms-em ehh zarabiają ładnie :lol: nie mam też karty ralika żadnej… #-o :frowning:

Ptfu… sorki Realtek (zmyliła mnie nazwa modułu)

Wystarczy rozpakować instalkę SP i ma się wszystkie pliki.

viewtopic.php?f=2&t=274658

tzn ja mam kartę zintegrowaną tylko w płycie głównej ale realtek jako stery zawsze instaluję do niej,bo tak to głuchy komp :slight_smile:

Może spróbuj pierw tych sterowników na stronie domowej Realteka -> RTL810X, RTL8130, RTL8139(A/B/C/D) PCI Series Drivers, pamiętaj tylko aby wybrać sterowniki dla Windows XP.

Nie wierzę aby Realtek zarabiał w ten sposób :).

Nie rozumie, na początku napisałeś, że włożyłeś ta kartę do komputera, teraz piszesz że to integra - nic już nie rozumiem :).

alfa78 , rozpakuj plik instalacyjny service packa, a będziesz miał ten plik.

Po rozpakowaniu należy użyć komendy expand lub z pomocą programu 7-zip rozpakować wybrany plik, czyli w tym wypadku rtl8139.sy_

rokko , ja mam na dysku SP3 ściągnięty z tąd http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ice+Pack+3 i co wyodrębić go od nowa,?

Wszystko Masz opisane w odnośniku, który podałem wyżej.

Ale przypominam…

Rozpakujesz w ten sposób

X:\ścieżka_dostępu\WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe /x

Przykład

Zakładam, że SP znajduje się na partycji D w katalogu gł.

D:\WindowsXP-KB936929-SP3-x86-ENU.exe /x

Dla polskiej wersji SP

D:\WindowsXP-KB936929-SP3-x86-PLK.exe /x

Oczywiście wpisz to w Start -> Uruchom

ok pomogło,i dałem radę tak jak napisałeś,dzięki! :slight_smile: Od jutra podłączam rutera itp bo zakupiłem,jak będe miał jakiś problem znów to założę temat inny i może mi ktoś pomoże jak coś :slight_smile: Pozdrawiam,temat można zamknąć