Problem z zainstalowaniem monitora do laptopa

Witam

Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość jeżeli coś gdzieś źle zrobię.

Od pewnego czasu do laptopa mam podłączony monitor, ponieważ w poprzednie wakacje ekran od lapka uległ destrukcji. Dzisiaj gdy go uruchamiałem wyskoczył mi błąd system 32 etc. więc musiałem zrobić recover. Wszystko poszło gładko ale po zakończeniu recovera gdy uruchamiam komputer monitor pokazuję obraz tylko do momentu gdzie jest logo windows i ładowanie, później przechodzi w stan uśpienia. Ponieważ na ekranie laptopa sprawny jest obszar o powierzchni jakiś 4 cm2 to widzę tylko kawałek jakiegoś napisu “Jak…”. Próbowałem to jakoś ominać wciskajac enter 100 razy i walac myszka na oślep ale nic z tego nie wychodzi.

Czy istnieje jakaś możliwość przejścia tego procesu na ślepo albo zainstalowania monitora w biosie czy czyms takim? nie jestem w tych sprawach zbyt doświadczony więc prosiłbym o łopatologicznie sformułowane odpowiedzi

P.S. Windows XP oczywiscie

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Oprogramowanie od grafiki jest zainstalowane z Recovery? Jeśli tak musisz jakoś zmienić ustawienia w laptopie, żeby na monitor sygnał dawał.

Dodane 19.11.2009 (Cz) 18:27

Aha, jakiej firmy grafika ? Nvida, ATi czy Intel (lub jeszcze coś innego)?

spróbuj kilka razy nacisnąć kombinację klawiszy odpowiedzialnych za przełączanie monitora z wbudowanego lcd na zewnętrzny lcd

Pozdrawiam

niestety nic z tego. przelaczyc w ustawieniach nie moge bo nic nie widze, a klawisze fn+przelaczanie monitora nic nie daje;/

ale dzieki za starania

jaką masz grafike ( firma)?

Na 99% SiS M760GX 3D AGP

Dodane 05.12.2009 (So) 10:57

To co? nikt nie ma już pomysłu? żadnego instalowania monitora w biosie na ślepo czy coś takiego?