Problem z zainstalowaniem skanera CanoScan 4400F

Po zainstalowaniu najnowszych sterowników do skanera CANON CanoScan 4400F skaner nie chce skanować. Dodam że skaner jest nowy. Natomiast w menadżerze urządzeń wyświetla się takie coś (załączone zdjęcie). Sterowniki instalowałem kilka razy. Czyściłem rejestr i dalej nic. Skaner sprawny - na innym kompie chodzi normalnie. Czy ktoś wie co mam zrobić bym mógł skanować?

20080315114714crxy8.jpg

martinez2006 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A może przywróć poprzednie sterowniki :?: Może nie pobrałeś do tego urządzenia :?:

Sterowniki instalowałem z oryginalnej płytki dołączonej do skanera i nic. Ściągnąłem ze strony producenta, zainstalowałem i dalej nic. Ściągnięte do tego urządzenia :slight_smile:

Spróbuj zainstalować przez menadżer urządzeń. (ale na własną odpowiedzialność :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ).

Najciekawsze jest to że jak kupiłem ten skaner to po zainstalowaniu chodził na moim kompie. A teraz nie chce chodzić :slight_smile:

OK. Poradziłem sobie. Cofnąłem system ghostem do początku roku i skaner chodzi. Ale co było to nie wiem do tej pory. Najwidoczniej jakaś zmiana w systemie :?