Problem z zainstalowaniem sterów do ESS Maestro-2 1968S

Witam, dzisiaj napotkałem się z problemem zainstalowania karty dźwiękowej, która odziwo jest na mój OS - Windows 7 x86. Mianowicie tutaj daje zdjęcie pulpitu: http://oi43.tinypic.com/2805wsy.jpg

Na pulpicie mam tylko takie pliki, nie ma pliku takiego jak setup.exe czy czegoś innego, są tylko takie pliki. Dodam również to, że to program wykrył mi stery do karty dźwiękowej i je pobrał odpowiednie, tylko, że pod Windows Vista lecz z tego co pamiętam, to stery do Windowsa Visty nie różnią się tymi od Windowsa 7. Z góry dziękuje.

Ganomant , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstaluj przez Menadżer Urządzeń to sam sterownik.

A jak zainstalować? Zielony w tym jestem, dokładniej, to zielony przez instalowanie przez menadżera urządzeń :slight_smile: Z góry dziękuje.

W XP będzie podobnie

http://w552.wrzuta.pl/film/0hcAwX4FYPV/ … r_urzadzen

Pierwsze co, mam Win 7.

Drugie co, to nie mogę zainstalować, bo nie wyszukuje mi wgl sterowników…

Hej,

Czyli odbywa się to dokładnie tak samo jak w Viscie.

Paczuszka, której screen pokazałeś w pierwszym poście nie jest poprawna - brakuje w nim plików *.ini, które zawierają informację o sterownikach. Stąd też kreator nie wyszukuje sterowników w podanym folderze. Spróbuj więc ściągnąć sterowniki jeszcze raz, tyle że najlepiej z innego miejsca.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odziwo coś jest w dźwiękach a mianowicie http://oi40.tinypic.com/2j5f0b4.jpg - to co jest na zdjeciu.

Hej,

To karta dźwiękowa nVidii obecna na kartach graficznych. Jej zadaniem jest generowanie i przekazywanie dźwięku, gdy urządzenia są podłączone poprzez złącze HDMI - które oprócz obrazu przekazuje też dźwięk.

:arrow: Instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?

:arrow: Próbowałeś sterowniki pobrać jeszcze raz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie nie instalowałem sterowników do chipsetu płyty głównej.

Tak próbowałem pobierać już nie raz, ale bez skutku. Jeszcze dzisiaj poszukam tych sterowników bo są one naprawdę bardzo ważne dla mnie, aby pograć sobie w gry.

Hej,

To koniecznie trzeba skorygować. Brak sterowników do chipsetu może w pewnych przypadkach skutecznie uniemożliwić instalację sterowników do zintegrowanego układu graficznego.

Jaką dokładnie masz płytę główną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Płyta główna: Asus P5VD2-vm/s

Czyli mam zainstalować sterowniki do chipsetu na win 7, tak?

Hej,

Generalnie tak, tyle że producent nie udostępnia sterowników do systemu Windows 7. Większość sterowników do Visty w ogóle jest w wersji beta - to naprawdę stara płyta główna. Można by więc zainstalować sterowniki, ale koniecznie te dostępne dla Visty.

Jak spojrzysz na specyfikację swojej płyty głównej, to widać, że jest wyposażona w zintegrowany układ dźwiękowy High Definition Audio, ADI AD1986A SoundMAX 6-channel CODEC. Nie próbowałeś włączyć jej w BIOS’ie i zainstalować sterowników do tej karty? Nie będzie to lepsze rozwiązanie patrząc przez pryzmat tego, że karta ESS Maestro-2 1968S też do najnowszych nie należy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Już problem jest rozwiązany, ponieważ zakupiłem inną kartę dźwiękową kompatybilną z Windowsem 7.

Na przyszłość nie cytuj, proszę, całych postów przedmówców - to powoduje, że post staje się mało czytelny.