Problem z zainstalowaniem sterowników do karty DLINK DWA-525


(Qiqqq) #1

Witam,

Skuszony niską ceną w pewnym sklepie internetowym (50% standardowej ceny) zakupiłem bezprzewodową kartę sieciową D-Link DWA-525. Karta do mnie dotarła, jednak nie dokładnie w takim zestawie jak oczekiwałem (bez pudełka i płyty instalacyjnej. Dodatkowo nie wygląda ona dokładnie tak jak na zdjęciu na stronie producenta:

http://www.dlink.com/ca/en/home-solution...ci-adapter

Próbuję teraz zainstalować tą kartę (system Windows 7 Ultimate 64bit) i nie mogę się z tym uporać. Początkowo instalowałem wszystko według manula na stronie D-Link, jednak po zainstalowaniu Wireless Connection Manager i zrestartowaniu systemu (w międzyczasie podłączeniu samej karty) instalator nie startuje ponownie. Próbowałem również ręcznie zainstalować sterowniki poprzez Menadżer Urządzeń, jednak Windows ich nie wykrywa (po wskazaniu folderu oczywiście). Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Jeżeli chodzi o samą kartę to jest na niej napisane D-LINK DWA525A2

Na chipie natomiast Ralink RT5360F


(system) #2

Jeśli to faktycznie jest D-link DWA-525 (a sam masz wątpliwości!) i nie jest karta uszkodzona, to po jej zamontowaniu i uruchomieniu systemu, Windows 7 powinien sam znaleźć i zainstalować sterowniki. Jeśli tak nie jest, a w Menadżerze Urządzeń system widzi tę kartę, to wskazanie folderu pn. “Win7x64” w rozpakowanym pliku ze sterownikami pobranymi stąd:

ftp://ftp.dlink.pl/dwa/dwa-525/driver_software/DWA-525_drv_revA_1-10S0016_all_multi_20101126.zip

powinno załatwić sprawę (pliku Setup.exe nie uruchamiaj!). Jeśli nie, to najwidoczniej nie jest to karta DWA-525.