Problem z zainstalowaniem sterowników karty graficznej

(djroomy) #1

Witam. Od poczatku: kupiłem sobie nowy monitor 22 cale. na xp-u rozdizelczosc dopasowała sie automatycznie na 1680x1050, czyli najlepsza dla tego monitora. Chciałem jednak miec visste i sobie ja zainstalowałem. pojawił sie jednak problem. W ustaiwniach nie ma rozdzielczosci 1680 x1050. najwieksza to 1024 na iles... sciagnałem najnowsze sterowniki z neta i chciałem je zainstalowac... Instalator ruszył poprawnie jednak w pewnym momencie pokazał sie komunikat:"Nie wykryto sterowników zgodnych z aktualnym sprzetem. Instalator zakonczy prace . Wpadłem na inny pomysł... odinstalowac stare sterowniki i dopiero zainstalowac nowe... nie udało sie, bo przy ponownym uruchomieniu kompa, windows załadował stare;/ na tym skonczyłem kombinowanie... bardzo mi zalezy na tej rozdzielczosci bo przy nizszej obraz jest nie do wytrzymania;/

moja karta graficzna jest bardzo stara: NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (Microsoft Corporation)

prosze o rady i pomoc.. dzieki:D:D

(Technik Elektro) #2

vista nie pobrała z WU ?? obawiam się, że tnt nie współpracuje poprawnie z Vistą:P.

(djroomy) #3

No to musze dodac, ze instlator pokazuje ten komunikat nawet na xp... takze nawet na xp nie moge aktualizowac tych sterowników...

(Technik Elektro) #4

xp posiadam sterowniki do tej karty, na stronie nvidii są do pobrania...