Problem z zainstalowaniem Visty przez napęd na SATA?

Otóż problem polega na tym… że chcę zainstalować Vistę… ustawiam oczywiście rozruch z płyty ( płyta oryginalna ) instalator ładuje pliki… na czarnym ekranie… po czym włącza się tapeta z Visty i zamiast pokazania się tabelki z ustawieniami języka klawiatury , instalacji i systemu to nie pokazuje mi się nic zupełnie poza tylko i wyłącznie tapetą. Wobec takiego problemu nie mogę w ogóle przeprowadzić instalacji. Kiedyś problemu nie miałem. Nie wiem czy nie jest to wina napędu który jest na złączu SATA.

Nie wiem czy płyta generuje sterownik czy nie… i dlatego się nie pokazuje owa tabelka…

Wcześniej miałem napęd na IDE to nie było żadnych problemów bo jak wiadomo to już dość stare złącze.

Prosiłbym o jakieś rady.

sorry za pytanie, ale ta płyta z systemem jest oryginalna?

Nie jednokrotnie instalowałem z tej płyty

XP instaluje się ok.

Odziwo płyta pożyczona tylko dla sprawdzenia czy Vista się zainstaluje od sąsiada… również org. - również to samo zjawisko.

pewnie wersja OEM?

Nie, BOX

Sęk w tym że nie ma nic prócz tapety.

Pod Virtual PC tabelka i instalator się pokazuje więc chyba jednak jest coś nie tak…

IMG_8494-01.jpg

Jest sama ta tapeta która jest w tle a brak tej tabeli która powinna być jak na fotce.

Kiedyś podczas instalacji Visty na jakimś tam kompie miałem podobny problem.Rozwiązanie było bardzo proste,trzeba było poczekać chwile na pojawienie się okna instalatora!O ile pamiętam trwało to dobrych kilka minut.Może u Ciebie jest to samo i musisz chwile odczekać.

Hm nigdy tak nie było , cóż poczekam. Chociaż ostatnio chyba czekałem ok 10 minut i z tego co pamiętam nic nie było… Hm…

No cóż i jak mówiłem - NIC.

Musi byc inny powód…

Prosze poczytać

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t127937.html

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=105162

PS. nie uznawajcie tego za reklamę.

Ja bym poczekał dłużej, może potrzebuję chwilę na odpalenie sterowników od dysku, a czy zmieniałeś coś w BIOSie przy opcji SATA (AHCI)??

Bawiłem się w biosie… i instalacja nie poszła… potem poszedł clear cmos i również kibel.

Kurczę szkoda że trzeba tyle czekać… ostatnio tak miałem to zainstalowałem spowrotem XP.

Po instalacji XP wrzuciłem Viste i mówie, a sprawdzę i nagle tabelka pokazała się odrazu.

To mówie uff już będzie dobrze no i wczoraj chciałem zainstalować Viste i nadal była lipa więc ten udany raz to był chyba przypadek…

Nie wiedziałem że tak siędzieje z napędami SATA. Bym wiedział to zastanowiłbym się nad Pioneerkiem ew. dokupiłbym odrazu jakiś DVD rom na sate.Chociaż chciałem zminimalizować w budzie kable do minimum

Kiedyś wysypał mi się XP i musiałem zrobić reinstalkę a tu brak dysków, chyba z 5 godzin siedziałem żeby pobrać, rozpakować, wrzucić na dyskietkę, i to jeszcze musiałem specjalnie podłączać stacje dyskietek żeby te głupie stery wgrać, za kilka miesięci miałem powtórkę z rozrywki gdy miałem instalacje Visty, po mimo że system widział stery i dyski, po instalacji i uruchomieniu ponownym, komp nie widział systemu.

Też tak miałem

Ja nigdy nie bawiłem się w instalacje z dyskietek bo wszystko szło gładko.

Zaraz sprawdzę trik z wyjęciem kostki ramu, chociaż wg mnie to bez sensu.

Tak samo 2 GB ramu leży na biurku bo komputer miał problemy z 4 GB… Uhm…ciągle resety i bsody

jak ja instalowałem vistę musiałem instalować z napędu ATA, ponieważ nie da rady zainstalować z SATA

No i właśnie tak jest. Cóż… niestety bez DVD romu się nie obejdzie… eh i kolejna taśma… w budzie

PS Vista u mnie na 4 GB ramu też ma zwisy… 64 bitowa… już nie wiem co jest. Chyba płyte zmienię.

U mnie sie wiesza często GG 8.0 nie wiem co się może dziać, i to tylko na Viście bo na XP chodzi dobrze.

Jeśli chodzi na XP dobrze a na Viście nie to odpowiedź jest chyba oczywista…