Problem z zainstalowaniem Windowsa xp na laptopa z vistą

Posiadam laptopa z Windows vista lecz nie jest on oryginalny i nie mogę go uruchomić, ponieważ nie posiadam klucza.Chciałem sobie wgrać oryginalnego Windowsa Xp lecz po uruchomieniu płyty wyskakuje błąd, że na dysku mogą być wirusy lub jest on uszkodzony.Nie wiem o co z tym chodzi ale dysk raczej nie jest uszkodzony, bo na trybie awaryjnym odpala, a wirusów nie ma, bo robiłem formata i wgrywałem od nowa vistę. Proszę o pomoc. Jest to laptop Toshiba satelite l300 4 gb ram , 2 rdzeniowy procesor.

Wejdź w bios i tam gdzie masz disc zmień AHCI na SATA .Ja miałem to samo zmieniłem AHCI i normalnie mogłem zainstalować XP. Zamiast SATA może być również jeszcze inna nazwa

Zamiast SATA miałem Compatibility czy coś takiego. Teraz zamiast błędu pojawił się czarny obraz z migającą kreską w lewym górnym rogu .

Ja też tak miałem . A masz ustawione żeby na pierwszym miejscu botował napęd CD?

Dodane 18.06.2011 (So) 20:34

A może naprawdę masz wirusy. Pobierz i uruchom Hitman Pro http://dl.surfright.nl/HitmanPro35.exe. Jeśli coś Ci znajdzie aktywuj wersję 30 dniową żeby pousuwać cały syf z komputera .

Zmieniłem żeby botował CD na pierwszym miejscu i nic nadal to samo.

Dodane 18.06.2011 (So) 20:41

Ale dysk był formatowany to raczej wirusów nie ma.

Masz u góry napisane podczas botowania że dowolny przycisk uruchomi CD lub DVD?

Tak. Uruchamia mi tą płytę, później ładuje te pliki i wyskakuje ten błąd (przy włączonym AHCI) lub czarny obraz z tą kreską{przy włączonym Compatibility)

To już nie wiem .Przy AHCI XP mi nie widział dysku .Natomiast gdy ustawiłem na Compatibility instalacja XP poszła.

Może poprostu poczekaj dłużej jak ci ta kreska wyskoczy. U mnie też to na chwile wyskakuje :stuck_out_tongue_winking_eye:

zobacz tu ,może to Ci pomoże?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1183069.html

ale raczej na niego XP nie zainstalujesz ,to sprzęt po Vistę!

Kurde to lipa.Ale windowsa 7 pewnie będzie można?

Jak już piszę to mam jeszcze jeden problem. Mam 3 wejścia usb. Jedno mam na 100 % uszkodzone ale pozostałe dwa wyglądają sprawnie lecz gdy podłączę pendriva lub myszkę wygląda tak jakby nie działały. Proszę o pomoc.

ewentualnie pożycz od kogoś stacje dyskietek i na nią wgraj sterowniki RAID a później podłącz pod kompa

to nie oznacza ze wirusy usunęło :stuck_out_tongue_winking_eye: