Problem z zainstalowaniem Windowsa XP Pro

Witam.

Mój kolega chciał zrobić porządki w rejestrze i zainstalował Ccleaner i oczyścił rejestr . Potem wszedł do katalogu C:/Windows/System32 i skasował 2 pliki explorer.exe i config.sys. Po restarcie system nie uruchomił się normalnie wyskoczyło że system uszkodzony. Więc poprosił mnie o zainstalowanie Windowsa XP a byłem u niego wtedy ,zresetowałem kompa i nacisnąłem klawisz Delete by wejść do BIOS-u płyty głównej ustawiłem bootowanie płyty CD w zakładce Advanced BIOS Features oto jak ustawiłem bootowanie:

  1. CDROM

  2. HDD-0

  3. HDD-1

włożyłem oryginalną płytę z Windowsem i nacisnąłem klawisz esc i nacisnąłem 4 razy strzałkę w dół zaznaczając opcję Save & Exit Setup i nacisnąłem klawisz Y i ENTER . Po restarcie pojawił się ekran , Dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty CD’’ nacisnąłem spację i pojawił się ekran ,Instalator sprawdza konfigurację sprzętową tego komputera’’. Instalator ładował pliki i pojawił się ekran co chcę zrobić ?? Nacisnąłem Enter by na nowo zainstalować Windowsa XP i zaakceptowałem umowę licencyjną klawiszem F8 i utworzyłem partycję na C:/ dałem 50000mb na D:/ resztę dysku. Nacisnąłem Enter a potem dwukrotnie strzałkę w górę i nacisnąłem Enter instalator kopiował pliki na dysk C:/ i po zakończeniu kopiowania wyskoczył ekran ,Komputer zostanie uruchomiony ponownie za 15sekund i tak odliczał aż doszło do zera i pecet się zresetował . Po restarcie peceta, wyskoczył ekran , Dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty CD…’’ nic nie naciskałem aż pojawiło się logo Windowsa XP i znikło pojawiło się na 5sekund okno instalatora i pojawił się Blue Screen . Wyłączyłem komputer i odłączyłem od niego wszystkie kable . Otworzyłem obudowę bo myślałem że pamięć uległa zniszczeniu więc wyciągłem ją i włożyłem swoją . Zamknąłem obudowę i nacisnąłem przycisk zasilania. Myślałem że instalator zacznie kopiować pliki na dysk a tu dalej to samo instalator na 5sekund i Blue Screen . Mam prośbę pomóżcie w tym bo mój kolega nie ma systemu a chce go mieć go na dziś góra na jutro a nie mogę mu go zainstalować . Proszę o pomoc . Dziękuję bardzo i proszę was bardzo o pomoc.

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 12:50 został dopisany post przez adriano

Dodam że Bios był firmy Award ale chyba to dla was nie będzie potrzebne.

spróbuje zrobić to samo od nowa :slight_smile: a jak nie zadziała, to sprawdź na nim np. Dystrybucje Ubuntu LiveCD nie będziesz musiał jej instalować, a tylko sprawdzisz czy komputer dobrze działa.

Linux nawet nie rusza nawet nie pokazuje się okno wyboru np. Instalacja Ubuntu lub Wypróbuj bez instalacji czy coś takiego to onko nawet nie rusza ja już kilka razy próbowałem tak robić jak z XP tak z Ubuntu.

A masz na pewno ustawione botowanie na CD? sprawdź to, potem może odpalisz Ubuntu. A i jak mówisz że nie pokazuje Ci okna wyboru, to co się w takim razie pokazuje?

Jakis błąd GRUB i jakieś tam napisy. Na 100% ustawiłem bootowanie na CD.

No to w taki razie jakiś błąd hardware (coś się uszkodziło), może ktoś mądrzejszy Ci w tym pomoże, bo ja nie mam pojęcia.

Trudno wyczuć z daleka, co to jest, ale spróbuj zrobić tak:

  1. Wyłącz kompa z sieci.

  2. Rozkręć obudowę i zresetuj bios za pomocą zworki na płycie głównej (w opisie do motherboard’u powinna ta zworka być pokazana)

  3. Wyjmij kartę graficzną i ponownie ją podłącz (starannie)

  4. To samo zrób z pamięcią i paskami (kablami) dysków

  5. Sprawdź, czy płyta instalacyjna Windy jest czysta.

  6. Złóż wszystko do kupy i podłącz do prądu

  7. Uruchom kompa, wejdź do Bios-u i zrób ustawienia domyślne

  8. Uruchom ponownie kompa (z płytą w napędzie) i zobacz, co będzie. Jeśli znowu będzie bluescreen, to podaj co wypisuje.

Kurde nie wiem ale pecet wydaje 8 krótkich sygnałów zamiast 1 ?? Co to może być??

Sprzęt to może być - grafika albo pamięć na przykład… Zrób tak, jak napisałem wyżej.

Karta działa poprawnie bo sprawdzałem na innym pececie.

Pamięć RAM działa .

Resetowałem zwrotkę i dalej to samo.

Płyta Windy czysta.

Dysk,kable od niego też są dobrze podłączone.

Sprawdzałem te 2 ostatnie myśli ( Uruchom kompa, wejdź do Bios-u i zrób ustawienia domyślne, Uruchom ponownie kompa (z płytą w napędzie) i zobacz, co będzie. Jeśli znowu będzie sorry to nie bluescreen tylko BSOD, to podaj co wypisuje.) sprawdzałem to samo. :frowning: :frowning: Pisze coś że niby pamięć jest zła lub uszkodzona. Pamięć dobra bo sprawdzałem na innym pececie.

To jest jak leczenie na odległość - Kaszpirowski by się przydał. Sorry, zazwyczaj daję sobie radę z takimi problemami, jeśli

mam komputer w zasięgu rąk, ale z daleka trudno mi to zrobić. Jeśli Bios nie padł i napęd CD/DVD działa prawidłowo,

to spróbuj ściągnąć TO: “http://www.sysresccd.org/Main_Page” (to ratunkowy Linux), nagraj na pytkę i spróbuj z niej odpalić kompa. Następnie skasuj patrycję systemową (Windowsa), ewentualnie pokopiuj ważne dane itd… Wszystkie potrzebne narzędzia są obecne na tym ISO. Potem odpal od nowa instalację Billa.

Jeśli to nie pomoże, to więcej chyba na odległość nie wymyślę.

Wiesz ściągłem to odpaliłem na szybkiego i instalator zadziałał . Instaluje on się teraz . Ja i mój kolega dziękujemy WAM wszystkim . Jeszcze raz dzięki. Jak coś pójdzie nie tak to na pewno napiszę . Jeszcze raz dziękujemy! !!