Problem z zainstalowaniem windowsa xp

witam! mam problem z zainstalowaniem windowsa xp… podczas instalacji w momencie kopiowania plikow z plyty instalacyjnej wyskakuja mi bledy mowiace, ze dany plik nie moze byc odczytany z dysku. nie moge zainstalowac windowsa. nawet jezeli uda mi sie na sile skopiowac wszystkie pliki to podczas dalszego etapu instalowania instalka wywraca sie i pojawia sie blue screen… nawet jak sie zainstaluje windows to tez co chwila sie wywraca… nie wiem o co chodzi… sprawdzilem plyte i nie ma zadnych wad technicznych. cd-rom dziala, bo sprawdzalem na nagrywarze kumpla i byl ten sam blad… mialem wczesniej zle sektory na dysku, ale poukrywalem je disk regeneratorem… probowalem zainstalowac system na dobrym dysku kumpla i byl ten sam blad. probowalem zainstalowac system po wlozeniu do kompa plyty i procka kolegi i dalej nic… ram wykrywa mi bez problemu… sprawdzalem rowniez na kosciach kolegi… moja karta graficzna to gforce 2 gts 400… system probowalem instalowac na samej karcie graficznej, bez dzwiekowej, karty sieciowej itp. problem instalacji pojawia sie rowniez gdy chce zainstalowac windowsa 2000… o dziwo windows 98 sie instaluje… ale programy czesto sie wieszaja… podejrzewam juz tylko tasmy do dysku… ale pomysly zaczynaja mi sie konczyc… byc moze ktos spotkal sie z takim bledem… przywracalem standardowe ustawienia w biosie… nie wiem o co chodzi… :frowning: prosze o pomoc

czytałem raz że windows wywale blue screen na kartach geforce

chociaż też mam geforca jeszcze tak nie miałem

spróbuj inną grafikę

Mnie to wygląda na problem z pamięcią RAM.

Poza tym przywróć w BIOS ustawienia default. Najlepiej odłącz całkowicie zasilanie od kompa, wyjmij baterię z płyty głównej, odczekaj 15-20 minut, włóż baterię, włącz zasilanie i spróbuj, choć powtórzę, że wygląda mi to na problem z pamięcią RAM, ale mogę się mylić. Wróżką nie jestem :mrgreen:

baterie wyciagalem i nie pomaga ;p co do grafiki to musze jakas skombinowac i zobaczyc jak bedzie… mam 3 kosci ramu: 64, 128 i 256… probowalem wszytkich kombinacji… i ciagle to samo…

Złączono Posta : 27.01.2006 (Pią) 15:33

sprawdzilem juz i wiem ze to nie jest wina karty graficznej… nie wiem o co chodzi… teraz podejrzewam, ze moze to byc wina plyty glownej… moze mam cos zle ustawione w biosie… nie znam sie na tym zbytnio…

Złączono Posta : 27.01.2006 (Pią) 15:46

udalo mi sie przeprowadzic pierwszy etap instalacji xp do momentu pierwszego ponownego uruchomienia komputera. ale podczas utuchamiania wyskoczyl blad, ktory zatrzymal prace dysku twardego… :

>>(nieodpowiednia suma kontrolna obrazu) obraz comdlg32.dll jest prawdopodobnie uszkodzony. suma kontrolna naglowka nie odpowiada obliczonej sumie kontrolnej. <<

za kazdym razem jak restartuje kompa jest to samo… stop dysku i ten sam blu skrin…

Złączono Posta : 27.01.2006 (Pią) 15:55

moze to jakis nowy super wirus? ;p