Problem z zainstalowaniem windowsa

Mam pewien problem.

Rok temu zakupiłem sobie dysk (250GB) do komputera można powiedzieć jeszcze z XX wieku.

Wszystko chodziło dobrze do czasu… viewtopic.php?f=16&t=291659

Musiałem więc sformatować dysk, było to w okolicach 6 grudnia 2008 roku.

Od tamtej pory nie moge zainstalować już windowsa.

Moja przejściówka SATA raz wykrywała dyska a raz nie. Więc postanowiłem zakupić nowa. Wszytsko fajnie idzie, dysk wykrywa bez problemów, jednak albo zawiesza sie przy kopiowaniu plików na dysk potrzebnych do instalacji bądź po restarcie wyskakuje taki błąd http://www.bankfotek.pl/view/181421

Próbowałem na dwóch windowsach XP Professional i to samo.

Dysk sprawy, gdyż kolega na swoim komputerze zainstalowal winodwsa bez problemu.

Sterowniki do kontrolera SATA podaje na dyskietce i czyta bez problemu tak wiec stacja dyskietek jest ok jak i dyskietka jest ok.

Napęd sprawy, krótko mówiąc na starym dysku komputer chodzi bez jakichkolwiek problemów.

Co z tym zrobić?

Mam nadzieje że zdąże to zrobić do środy gdyż tego dnia wyjeżdżam i nie bedzie mnie dwa tygodnie.

Prosze o pomoc.

Jackeer.

Jeżeli masz podłaczone dwa dyski to miałem taki sam problem :stuck_out_tongue: Próbowałem zainstalować chyba z 10 razy później odłaczyłem jeden i zainstalowałem WINDOWSA na pozostałym instalacja przebiegła bez problemu :smiley:

Zainstaluj brakujący plik z consoli [1 R]

expand X:\i386\hal.dl_ C:\Windows\System32\

Więcej poczytać :

http://forum.instalki.pl/viewtopic.php?f=43&t=16181

Jackeer , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jackeer (Jacek xD) w starych kompach jest czasami blokada w biosie przy większych dyskach… < komputer “jeszcze z XX wieku”

może w tym problem wtedy wystarczy zaktualizować bios.

pzdr p******r

Posprawdzaj kable, ja podczas czyszczenia komputera miałem problem z dyskiem (brak wykrywania dysku) i okazało się, że przez przypadek odłączyłem taki mały kabelek od dysku. Posprawdzaj dokładnie kable.

Druga sprawa, jak próbujesz coś wkopiować to jest cisza, czy dysk “chrząka”?

podoba mi się stwierdzenie “chrząka”… ale to prawie nowy dysk to jak może się odzywać ^^

Mój dysk prawie od początku chrząkał, chrupał (ale dość lekko) i działa wszystko ok, po prostu jak się zapisuje coś to słychać, że JESZCZE działa xD Dlatego się pytam.