Problem z zajętym miejscem na dysku twardym

Witam, mam pewien problem.

Dysk ma pojemność prawie 50 gb

Jak widać na zdjęciu na dol zajęte jest ponad 14 gb… a wyświetla że zajęte jest ponad 40 gb. co jest nie tak ?

lllei7.jpg

Po mojemu to co tu pokazałeś to nie jest to samo(ale nie jestem pewien).

A system masz “normalny”->bez żadnych nakładek itp.?

edit: Możesz też zrobić sprawdzanie błędów:

Prawo klik na dysk->właściwości->Narzędzia->Sprawdzanie->zaznaczasz te dwie opcje i klikasz rozpocznij->Pojawi się komunikat,że teraz spr.nie może być wykonane i czy zaplanować przy uruchomieniu systemu->klikasz tak.

jak będzie się komp uruchamiał to będzie pisało,że będzie spr.dysku. Nie klikaj żadnego przycisku bo go anulujesz!

nic to nie dało >.

No właśnie to co pokazałeś to nie to samo. na pierwszym masz cały dysk, a na drugim tylko m.in. pliki w Moje dokumenty, nie ma m.in. plików zajmowanych przez system.

wszystko wewnątrz dysku C, zaznaczyłem wszystko co jest na c i akurat właściwości na documents and s~

Nie wszystko, bo niektóre foldery nie są widoczne i porównanie dokonane w ten sposób zawsze wykaże różnicę i to sporą. Prawdziwa ilośc zajętego miejsca jest widoczna we właściwościach dysku.

tylko ze wczoraj było jeszcze ponad 30 gb wolnego miejsca… więc nie wiem jakim cudem to się zrobiło :slight_smile:

Może to przez torrenty ?

Heh, problem rozwiązany, wszystko znajdowało się C:\WINDOWS\TEMP … kilkanaście plików które zajmowały po 400 mb, nie wiem jakim cudem ale tak było. Wszystkie zajmowały ponad 27 gb

Mam podobny problem co kolega wyżej, dlatego nie chciałem zakładać nowego tematu. Jest jednak różnica. Partycja C ma u mnie około 10 GB. Wchodząc na mój komputer i klikając na dysk C pokazuje mi jakieś 8,5 zajęte i 1,5 wolne. Ale jak wejdę na dysk C i klikam po kolei na właściwości wszystkich folderów i plików na dysku C (nawet tych ukrytych) dodaje sobie całą pojemność to nie wychodzi mi 8,5 GB tylko jakieś 5,5 w porywach 6. Liczę dobrze na pewno. Zatem moje pytanie: gdzie podziało się około 3GB pamięci?

Kolejny raz powtarzam. Różnice porównywanych w ten sposób ilościach zajmowanego miejsca na dysku zawsze będą. Chociażby przez miejsce zarezerwowane na plik wymiany czy też na punkty przywracania systemu.

OK, ale czy może to być aż tyle miejsca?