Problem z zajętym miejscem na dysku twardym

(Li Dao) #1

Witam, mam pewien problem.

Dysk ma pojemność prawie 50 gb

Jak widać na zdjęciu na dol zajęte jest ponad 14 gb... a wyświetla że zajęte jest ponad 40 gb. co jest nie tak ?

lllei7.jpg

(michall36) #2

Po mojemu to co tu pokazałeś to nie jest to samo(ale nie jestem pewien).

A system masz "normalny"->bez żadnych nakładek itp.?

edit: Możesz też zrobić sprawdzanie błędów:

Prawo klik na dysk->właściwości->Narzędzia->Sprawdzanie->zaznaczasz te dwie opcje i klikasz rozpocznij->Pojawi się komunikat,że teraz spr.nie może być wykonane i czy zaplanować przy uruchomieniu systemu->klikasz tak.

jak będzie się komp uruchamiał to będzie pisało,że będzie spr.dysku. Nie klikaj żadnego przycisku bo go anulujesz!

(Li Dao) #3

nic to nie dało >.

(Das212) #4

No właśnie to co pokazałeś to nie to samo. na pierwszym masz cały dysk, a na drugim tylko m.in. pliki w Moje dokumenty, nie ma m.in. plików zajmowanych przez system.

(Li Dao) #5

wszystko wewnątrz dysku C, zaznaczyłem wszystko co jest na c i akurat właściwości na documents and s~

(sdar) #6

Nie wszystko, bo niektóre foldery nie są widoczne i porównanie dokonane w ten sposób zawsze wykaże różnicę i to sporą. Prawdziwa ilośc zajętego miejsca jest widoczna we właściwościach dysku.

(Li Dao) #7

tylko ze wczoraj było jeszcze ponad 30 gb wolnego miejsca... więc nie wiem jakim cudem to się zrobiło :slight_smile:

Może to przez torrenty ?

(Li Dao) #8

Heh, problem rozwiązany, wszystko znajdowało się C:\WINDOWS\TEMP ... kilkanaście plików które zajmowały po 400 mb, nie wiem jakim cudem ale tak było. Wszystkie zajmowały ponad 27 gb

(PrzemczaN) #9

Mam podobny problem co kolega wyżej, dlatego nie chciałem zakładać nowego tematu. Jest jednak różnica. Partycja C ma u mnie około 10 GB. Wchodząc na mój komputer i klikając na dysk C pokazuje mi jakieś 8,5 zajęte i 1,5 wolne. Ale jak wejdę na dysk C i klikam po kolei na właściwości wszystkich folderów i plików na dysku C (nawet tych ukrytych) dodaje sobie całą pojemność to nie wychodzi mi 8,5 GB tylko jakieś 5,5 w porywach 6. Liczę dobrze na pewno. Zatem moje pytanie: gdzie podziało się około 3GB pamięci?

(sdar) #10

Kolejny raz powtarzam. Różnice porównywanych w ten sposób ilościach zajmowanego miejsca na dysku zawsze będą. Chociażby przez miejsce zarezerwowane na plik wymiany czy też na punkty przywracania systemu.

(PrzemczaN) #11

OK, ale czy może to być aż tyle miejsca?