Problem z zamknięciem laptopa

Witam nie wiem czy pisze w odpowiednim dziale jezeli nie to prosze o przeniesienie/wskazania posiadam laptopa firmy HP system Windows XP Pro i mam nastepujace pytanie - Czy jest mozliwe aby zamkniety laptop - tzn ekran w dol mogl normalnie pracowac tzn byc wlaczony jezeli jest mozliwe to prosze o wskazanie jakim sposobem to zrobic?

Tak. Masz takie coś, jak zarządzanie zasilaniem. (Prawy na pulpit, właściwości, i tam poszukaj w kartach, w którejś to jest), tam ustawiasz efekt zamknięcia klapy (Uśpienie, Wyłączenie, Hibernacja, Bez efektu). Możliwe też, że masz jakiś program dołączony do laptopa, w którym masz różne tryby zasilania (np w Asusach jest Power4Gear Extreme). Tam też możesz szukać tego (Lid close effect czy coś w tym stylu)

Większość laptopów posiada mechaniczny wyłącznik matrycy który uruchamia się po zamknięciu klapy. To o czym pisze Hitm3n to dodatkowe funkcje które można ustawić w systemie. Kiedyś miałem Fujitsu-Siemens i tam wystarczyło spiłować kawałek wystającego plastiku obudowy ekranu który uruchamiał wyłącznik matrycy. Niestety było to nieodwracalne (przynajmniej nie do stanu pierwotnego). W aktualnym Toshiba wyłącznik chyba ukryty jest w zawiasach.

matsek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

niestety we wlasciosciach nie ma nic takiego…tylko moge wylaczyc hibernacje wtedy po zamknieciu klapy wlacza sie w tryb czuwania czy cos takiego…macie jeszcze jakies pomysly ?

Prawy przycisk myszy, właściwości -> wygaszacz ekranu, następnie przycisk “Zasilanie”. Tam pierwsza zakładka to “Zaawansowane” -> “Kiedy pokrywa komputera przenośnego zostaje zamknięta” i wybierz “Nic nie rób”. Jeśli nic nie ma, to wejdź w “Schematy zasilania” i wybierz “Przenośny/laptop”.

… a matryca po zamknięciu pokrywy i tak się wyłączy bo w większości laptopów jest to niezależne od sfery programowej.