Problem z zamontowaniem chłodzenia na Asrocku Extreme4 z68


(Bizz1992) #1

Witam

Posiadam chłodzenie od asusa Silent Knight 2 pod podstawkę 775 i posiadam płytę główną podaną w opisie.(płyta jest kompatybilna z chłodzeniami od 775)

Problem w tym że żeby zainstalować tego asusa muszę z tyłu przymocować takiego jakby''pajączka'' i nie zabardzo mogę to zrobić ponieważ z tyłu płyty jest taka jakby blaszka za procesorem którą pokazuję już w linku:

http://i173.photobucket.com/albums/w78/ ... ce3459.jpg

I nie mogę zamontować tego pajączka na nią ponieważ wtedy śrubki nie trzymają całego chłodzeniai chłodzenie trzyma się wtedy tylko na trzech i to też nie do końca.

Wie ktoś jak to obejść?


(Gregor10) #2

NIgdy nie montowałem nowego chłodzenia do procka.

Lecz czytałem w PCFormat instrukce. Spróbój obrócic w dróga strone tego pajączka, moze to cos da.

Nie jestem pewien czy to cos da.

POzdrawiam!


(Bizz1992) #3

A więc tak

Spiłowałem trochę pajączka w jednym miejscu i śmiga normalnie tylko teraz pytanie jakie powinny być temperatury w stresie i w spoczynku?


(sla17) #4

A jakie masz? Ciężko ustrzelić, jakie powinny być - zależy od lokalizacji komputera, użytej pasty termoprzewodzącej, wentylatora, wentylacji w obudowie, temperatury w pokoju, możliwości przepływu powietrza i kilku innych rzeczy.


(Chojinka) #5

obracasz płytę w druga stronę(patrz zdjęcie w twoim temacie) i odkręcasz śrubki od mocowania procesora! ściągasz wszystko, kładziesz proca, smarujesz pastą i zakładasz chłodzenie! Nic nie piłujesz! czytaj instrukcję obsługi.


(Bizz1992) #6

chojinka A ja mam mocowanie do procka i lekko przypiłowanego pajączka i jest ok.

Jakbym odkrecił mocowanie proca to procek byłby luzem przyciskany tylko przez chłodzenie a więc myśle że bezpieczniej jest tak jak zrobiłem ja :smiley: