Problem z "zamrożeniami" systemu, wymagany restart

Witajcie

Mam problem z działaniem systemu Windows 8.1, a dokładnie zaczęło się wszystko od 7 gdzie po bezproblemowy 1,5 roku aż do teraz. Zaczęły pojawiać się “zamrożenia” i wymagany był restart, sądziłem że było to spowodowane nielegalną kopią (pirat).Teraz po formatowaniu i zainstalowaniu nowego systemu wciąż pojawiają się te sytuacje.Poczytałem i sprawdziłem dysk programem HD Tune, natomiast on nic nie wykazał (dysk w jak najlepszym stanie).Teraz pomyślałem że może to wina karty graficznej a dokładnie sterowników (mam GTX 760). Odinstalowałem najnowszą aktualizacje 350 a automatycznie wgrała mi się 347, chciałem zainstalować 341 niestety nie mogę ponieważ podczas instalacji wyłącza mi się monitor i trzeba znowu restartować. Problem z zasilaczem to na pewno nie jest ponieważ mam markowy. Liczę na waszą pomoc :) 

Dziękuje 

Czy posiadasz legalną kopię systemu?

W tej chwili już tak.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ? 

Wypadałoby podać pełną specyfikacje komputera jak chcesz pomoc oO

Wrzuć też smart dysku.

A to, że zasilacz jest “markowy” to nic nie znaczy.

Intel i5-4440

Gigabyte GTX760

12GB Vulcanic Red/Gold

Corsair VS450

Western Digital caviar blue 1TB

MSI B85-G43

Dod, komputer niedawno czyszczony z kurzu 

 

A jak sprawdzić ten SMART? 

hd tune zakładka health

Niestety nie mogę zrobić ss, bo znów się zacina. W zakładce przy każdej pozycji pisze Ok.  Myślisz że może kupienie dysku ssd rozwiąże sprawę ? Chyba że zrobię z telefonu, ale wtedy przepraszam za jakość…

Bez smart’a trudno powiedzieć coś o dysku (być może to jego wina), masz możliwość sprawdzenia na innym dysku kompa ?

Btw, ten ram masz 3x4GB ? Jak tak to spróbuj sprawdzić np. każdy moduł osobno.

Wcześniej nie miałem problemu z ramami. Wszystko działało od ponad miesiąca do teraz.Niestety nie mam innego dysku by zobaczyć czy to jego wina.

Smart’a nie podasz (żeby zobaczyć czy dysk się nie sypie), ramu nie sprawdzisz (bo niby dobry), to może pogoda nie taka jak być powinna albo w elektrowni za mało prądu dają  ?

Przepraszam,ale sadzilem ze jak kupuje dobry sprzet to jednak chce od niego niezawodnosci.Smarta wrzuce jak wroce do domu bo zdjecia zrobione telefonem za duzo waza i nie moge ich wyslac.Ram rowniez sprawdze i dam znac.

niezawodność - to słowo już dawno powinno być ze słownika wykreślone - totalna abstrakcja.

Obczaj jeszcze temat grafiki - wyjmij gtx’a i odpal na integrze w procku.

Tak jak się obawiałem, karta graficzna. Po kolei testowałem Ram, i cały czas były zacięcia albo po chwili czarny ekran. Teraz nie wiem czy to może wina sterowników czy samej grafiki.Wstawiam jeszcze wykaz z HD Tune. 

post-247332-0-94946800-1429886693_thumb.

post-247332-0-96335100-1429886704_thumb.

Hej,

Możesz pokazać jeszcze screena z programu CrystalDiskInfo? Parametr 01 niem wygląda najlepiej, więc warto sprawdzić, czy to nie błąd odczytu programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli nie jest to wina grafiki? 

post-247332-0-27504000-1429887379_thumb.

Hej,

Błędy na powierzchni dysku tez mogą powodować podobne zwieszenia. Nie jest to na razie parametr krytyczny, ale na pewno dysk wymaga obserwacji. Jeśli parametr będzie się zwiększał, wymianamdysku będzie konieczna.

Czy to może być wina grafiki - tak, może. Dlatego próbując dojść przyczyny zawieszeń trzeba kolejno eliminować podzespoły, które działają poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje, natomiast nie zrozumiałem że trzeba eliminować działające podzespoły? Czyli grafika nie jest uszkodzona?(bo najbardziej się o nią martwię) Myśli Pan że jak kupie nowy dysk to będzie wszystko w porządku? 

Hej,

Najlepiej byłoby podmienić dysk na czas testów i sprawdzić, czy problem występuje.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hmm rozumiem. Czyli najlepiej kupić SSD czy może podobny do tego ? A gdybym wstawił zapasową grafikę,to wtedy możemy ocenić czy problem leży po jej stronie? Tylko nie wiem czy nie będzie żadnych problemów bo zapasowa jest od Czerwonych.

Hej,

Tak, można spokojnie włożyć do komputera kartę od AMD i zobaczyć czy jest poprawa. Kupno od razu nowego dysku to może być spory wydatek, lepiej więc przed zakupem sprawdzić czy podmiana dysku coś da.

Pozdrawiam,

Dimatheus