Problem z "zamulaniem"

Cześć, przychodzę do was z prośbą o pomoc z problemem który pojawił się niedawno na moim PC. Otóż problem polega na tym że mój PC który ma niecały rok zamula. W grach jakoś super tego nie widać ( fps spadły o jakieś +/- 20 ) ale najgorsze jest to że np. kiedy naciskam w oknie minimalizuj dzieje się to po 30 sekundach wszystko działa z opóźnieniem. Widać też to w przeglądarce (Google Chrome) że wszystko zamula i to nie wina internet np. na załadowanie FB czekam około 30 sekund Kiedy wszystko działało poprawnie nie musiałem czekać nawet 2 sekund to samo z YT tam filmiki mi się nie chcą ładować jak kiedyś. Widzę też to przy włączaniu/wyłączaniu komputera wszystko długo trwa.
Poniżej daje mój PC:
Windows 10
Procesor- Intel Core i5-6400 2,7 GHz
Karta Graficzna- NVIDIA GeForce GTX650
Pamięć Ram 16 GB
Dysk SSD- GOODRAM 240GB
Dysk HDD- WDC 500 GB
Dodam że CCleaner nic nie pomógł
Antyvirus COMODO nic nie wykrył
HD Tune też normalnie
Nic się nie grzeje
Procesor, Ram nie podchodzą powyżej 50% przy “zamulaniu”

Sto rzeczy może zamulać, zwłaszcza antywirus we wszystkich procesach przeglądarek, czy ciężkie pluginy. Experoence nvidia też może mulić, bo nonstop wyszukuje aktualizacji.
Gdybyś ustawił w opcjach folderów - odznaczył ukrywanie chronionych, odznaczył ukrywanie rozszerzeń i zaznaczył pokazywanie ukrytych plikow i folderów, to po wyszukaniu wszystkiego chrome, we wszystkich jego folderach ustawień, to znajdziesz gigabajty tej krowy. Zapchane cache - do tego jego updatery tylko zajmują łącza.
Pewnie, że można problemów pozbyć. Defender jest OK. A comodo ma moduły ciężkie, może np wciąż uruchamiać się geekbundy, czyli comodo łączy się ze zdalna pomocą i potrafi to mulić, a tych modułów comodo instaluje sporo.

Czy potrafisz pobrać narzędzie odinstalowujące comodo?
Zastąpić firefoxem przeglądarkę chrome?

Nie wiadomo na razie, jaki masz soft, co pokazują procesy, jakie updatery.

Jestem lajkiem jeśli chodzi o to co napisałeś na końcu :D"jaki masz soft, co pokazują procesy, jakie updatery."
COMODO mogę spokojnie odinstalować

Na sam początek proponuję zainstalować program Odkurzacz z bazy dobre programy. Dzięki niemu usuniesz trochę niepotrzebnych śmieci po aktualizacjach do windowsa i innych programów. Czasami to jest problemem zamulania. U siostry na komputerze po roku też muliło. Dzięki niemu odzyskałem ponad 50GB miejsca. Drugim celem jest użycie adwcleaner w celu sprawdzenia czy nie masz jakiś nie pożądanych aplikacji.
Jeśli te dwie propozycje nic nie pomogą, to może być wina antywirusa zainstalowanego. Comodo jest znany ze swej ciężkości. Jeśli ci zależy na lekkim antywirusie i darmowym to radzę zainstalować Pandę.
Pozdrawiam.

Najnowsza Aida 64 i wrzucisz tu dwa screeny:

  1. zakładka komputer i czujnik
  2. zakładka magazyn i smart - ma być cały.

Plus w dziale Bezpieczeństwo niech Ci sprawdzą wirusy.

A może pamiętasz, co robiłeś,po czym masz ten problem?

1 polubienie

Soft, to software, czyli wszystkie zainstalowane programy, jakie masz na komputerze.
Do tego możesz użyć ccleaner. W menu narzędzia wyświetla się wszystko zainstalowane, a z prawej na dole jest - Zapisz do pliku tekstowego. Po zapisaniu masz w dokumentach plik notatnika. Wystarczy go dodać do postu.
Następnie, w menu narzędzia jest zakładka autostart. Tam wyświetlą się startujące programy z systemem windows. Ta sama piosenka - Zapisz do pliku tekstowego i plik dodaj do postu.
Coś będziemy wiedzieli.

1 polubienie

install.txt (12,2 KB)

startup.txt (4,6 KB)

Nie mam pojęcia po czym to może być

1 polubienie

Scan zrobiony zaraz dam raporty

FRST.txt (40,0 KB)

Addition.txt (67,7 KB)

Temperatury i dyski OK.

Dysk WD - coś tam powoli ze starości (godzin pracy) się dzieje na powierzchni - pozycja 01 - ale to nie dysk systemowy i nie tu problem.

1 polubienie

t.txt (1,0 KB)

1 polubienie

Zrobiłem co zaleciłeś i potestuje trochę jutro dam znać .

Wszystko jest okej dzięki za pomoc, można zamknąć temat