Problem z zamykaniem się Windows 7

Witam

mam następujący problem, otóż gdy chcę zamknąć komputer daje na “zamknij” i pisze “trwa zamykanie…” i to może trwać w nieskończoność. Formatowałem kompa już chyba 4 razy i nadal jest to samo, skanowałem kompa Avastem, Avirą, Anti-Malware, ustawiałem w “regedit” żeby szybciej się zamykał i nic to nie daje, dziś zrobiłem ponowny format zainstalowałem najnowsze sterowniki do: płyty głównej, karty graficznej i sieciowej, jave, acrobat reader, firefox’a 7.01, ccleaner, livebox’a i ściągnąłem aktualizacje z Windows Update i problem jest ten sam, nie mam już pomysłów co zrobić, przeglądałem różne tematy ale nic mi nie pomaga.

Mój komp:

Procesor == NTEL Core i7-2600 (3.4GHz) Sandy Bridge LGA1155

Płyta == GIGABYTE GA-P67A-D3-B3 P67 S1155 4DDR3 RAID/USB3 AT

Karta graf. == GAINWARD GeForce GTX 570 1280MB DDR5/320bit DVI/HDMI PCI-E (750/3900)

Karta muz. == Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality PRO Series BOX

Zasilacz == Chieftec CFT-600-14CS Modularny 600W BOX

Ram == Goodram DDR3 8GB 1333MHz 2x4GB KIT CL9 === x2

Dysk == 500GB CAVIAR WD5000AADS SATA II 32MB CACHE === x2

Windows 7 Home Premium x64

PS.

Jest to komputer stacjonarny, Windows jest oryginalny - zakupiony w tym samym sklepie co komp który ma ok 4 miechy, do niedzieli było wszystko OK, nic nie instalowałem i samo się tak zrobiło

Możliwe że może masz coś ze sprzętem. Nie wiem. Idź do serwisu z nim i niech go przetestują.

Czy tak się dzieje od razu po zainstalowaniu systemu na nowo (czysty system), czy dopiero po zainstalowaniu jakiegoś sterownika lub programu? Jeśli w tym drugim przypadku, to komputer nie jest winny lecz określona aplikacja.

Jeśli takie wolne zamykanie następuje już w fazie instalowania systemu lub zaraz po , to możesz winić sprzęt.

Jak zainstaluje na nowo system + sterowniki do karty graf, sieciowej, muzycznej jest wszystko OK.

Problem występuje gdy zainstaluje livebox’a, avasta / avire, cclenera, acrobat readera, jave, firefoxa lub inne programy czy jakąkolwiek grę.

No to masz odpowiedź. Musiałbyś podczas instalowania wszystkich tych aplikacji po kolei i restartowaniu komputera po każdej z nich, “wyczuć”, która nagle powoduje opóźnienie w zamykaniu systemu. Z tych, co wymieniłeś każda (poza CCleaner’em) może być tutaj winna. Inaczej mówiąc, któraś z nich podczas zamykania wymienia jakieś dane z systemem, opóźniając zamykanie. Sprzęt jest, moim zdaniem, OK.

Ale jest jeszcze 1 wałek, bo jak np. skopiuje folder z “tapetami / zdjęciami” na dysk “C” tam gdzie jest zainstalowany Windows i zmienię na byle jaką tapetę czy ten obrazek co się pojawia przed podaniem loginu i hasła to też się nie zamknie system, w trybie offline wszystko działa.

PS.

wirów nie mam i innych śmieci, bo skanowałem