Problem z zamykaniem Windows'a XP

Wyskakuje mi komunikat o błędzie “Teraz można bezpiecznie wyłączyć komputer” przy próbie zamknięcia systemu, komputer przestaje odpowiadać (“zawiesza się”).

Sprawdziłam już najczęściej podawane przyczyny:

To zachowanie może wystąpić, jeśli dowolny z następujących warunków jest prawdziwy:

  1. Komputer obsługuje funkcję zaawansowanego zarządzania energią (APM, Advanced Power Management), ale niepoprawna konfiguracja systemu BIOS (basic input/output system) zgodnego z interfejsem ACPI (Advanced Configuration and Power Interface) nie zezwala systemowi operacyjnemu na odłączenie zasilania.

  2. W trakcie uaktualniania systemu operacyjnego Windows nie sprawdza się zgodności komputera z interfejsem ACPI.

  3. Poprawne zamknięcie systemu uniemożliwiają sterownik urządzenia OEM lub usługa zainstalowana na komputerze.

  4. Komputer jest niezgodny z interfejsem ACPI.

Wykonałam to sprawdzenie zgodnie z instrukcją umieszczoną na stronie: http://support.microsoft.com/default.as … ct=win2000 niestety to nie pomogło

Dodam, że przy Windows’ie 98 SE nie miałam tego problemu.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły

Ile masz WinXP (specjaliści Microsoftu zalecają reinstalkę co 2 miesiące!)?

Uruchom Task Menager i zakończ niepotrzebne procesy (zakładka na górze), czyli upewnij się czy nie masz urucomionych nie potrzebnych programów (np. Gadu-Gadu).

Jeśli to nie pomoże zwróć się o pomoc to takiego fajnego pana:

Googasz Googlowski - na pewno pomoże! :mrgreen:

a kto ci takie brednie naopowiadał a jak juz to dowód na to :wink:

hehe pierwsze słysze :stuck_out_tongue: ja format robie co 1,5 roku :confused:

Lepszej bzdury nie słyszałem. ;]

A powiedział mi typek z Microsoft’u. Przez e-mail się go pytałem.

No tak, jak ktoś nie ma nawet SP1 i żadnego antywira… Reinstal co tydzień :stuck_out_tongue: A ty, Progg , stosujesz się do tej rady (mocno wątpliwej moim zdaniem - mój system powinien dawno leżeć, z 3 kwartały ten sam :twisted: )?

Wrócie Panowie do mojego problemu, bo narazie konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem, a typków z Microsoftu zostawcie bo mi zablokują temat z OFF-TOPIC :mrgreen:

Co ty wygadujesz??Ja Mam Winde ponad rok i wszystko jest ok Przciez to by było bez sensu instalowac Windowsa co dwa miechy.Tak więc zastanów się co wygadujesz!! :-x